عواقب سلامتی ناشی از چاقی : تنهایی ژنتیکی است

عواقب سلامتی ناشی از چاقی : تنهایی ژنتیکی است

عواقب سلامتی ناشی از چاقی : تنهایی ژنتیکی است

تنهایی ژنتیکی است
یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد که تنهایی در ژن فرد یافت می‌شود و همچنین تنهایی می‌تواند با اضافه وزن مرتبط باشد
میگنا: به گزارش تک‌تایمز، دانشمندان دانشگاه کمبریج وجود ارتباط بین اضافه وزن و انزوای اجتماعی را کشف کرده‌اند.

تحقیق جدید آنها نشان می‌دهد که تنهایی یک بیماری همه‌گیر خاموش است که می‌تواند از ژنتیک شخص که با چاقی نیز مرتبط است، حاصل شود.

محققان این مطالعه ادعا می‌کنند که اگر یک فرد وزن خود را از دست بدهد، می‌تواند احساس تنهایی را نیز در خود کاهش دهد.
این اولین مطالعه‌ای است که ارتباط بین چاقی و تنهایی را دریافته است و می‌تواند به متخصصان سلامت اطلاعات بیشتری در مورد نحوه درمان این دو شرایط مشترک ارائه دهد.

یک نظرسنجی ملی که به تازگی انجام شده است، نشان می‌دهد که نیمی از آمریکایی‌ها احساس تنهایی می‌کنند و 54 درصد از آنان احساس می‌کنند که مردم آنها را درک نمی‌کنند.

در سال 2017، انجمن روانشناسی آمریکا اعلام کرد که تنهایی یک بیماری همه‌گیر است و می‌تواند مرگبارتر از چاقی باشد.

محققان دانشگاه کمبریج بیش از 400 هزار شرکت‌کننده را که پرسشنامه‌ای را درباره تنهایی، چگونگی تعامل‌شان با دیگران و کیفیت زندگی اجتماعی جواب داده بودند، مورد بررسی قرار دادند.

تنهایی و چاقی
دانشمندان همچنین دی‌ان‌ای (DNA) افرادی را که احساس تنهایی می‌کردند، در 15 مکان مختلف ژنتیکی مورد مطالعه قرار دادند.

محققان خاطرنشان کردند که مناطق ژنتیکی برای شرکت‌کنندگانی که چاق بودند، یکسان بود و به یک ناحیه خاص در مغز مرتبط بود که با خودکفایی احساسی مرتبط است.

این مطالعه همچنین کشف کرد که ژن‌هایی وجود دارند که افراد را بیشتر درگیر فعالیت‌های اجتماعی می‌کنند.

“جان پری”، سرپرست مطالعه گفت: همیشه یک ترکیب پیچیده از ژن‌ها و محیط وجود دارد، اما این نشان می‌دهد که اگر ما بتوانیم مسئله چاقی را در سطح جامعه حل کنیم، می‌توانیم احساس تنهایی را نیز کاهش دهیم.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها معتقدند که چاقی می‌تواند متاثر از چندین عامل کمک‌کننده مانند ژنتیک و رفتار شخص باشد.

رفتار می‌تواند شامل فعالیت فیزیکی، رژیم غذایی، آموزش و محیط زیست باشد.

چاقی یکی از نگرانی‌های سلامت اجتماعی است که می‌تواند عوارض سلامتی شدیدی از جمله سکته مغزی، انواع مشخصی از سرطان‌ها و دیابت داشته باشد.

سایر عواقب سلامتی ناشی از چاقی همچنین شامل زندگی با کیفیت پایین، آپنه خواب، بیماری کیسه صفرا، کلسترول بالا، بیماری‌های روانی و مرگ است.

کارشناسان سلامت پیشنهاد می‌کنند که یک فرد باید حداقل هفته‌ای دو بار به مدت 150 دقیقه تمرین متوسط و 75 دقیقه تمرین شدید برای مصون ماندن از دچار شدن به اضافه وزن داشته باشد.

مطالب مشابه پیشنهادیتنهایی و ترس از تنها شدن : تنهایی را نباید با ترس از تنها شدن برابر دانست تنهایی و راه‌های مواجهه با آنها : انواعِ مختلفِ احساسِ تنهایی ترس از تنهایی ، رشد و استقلال و جدایی و رویارویی شجاعانه با تنهایی تنهایی و ترس از تنها شدن چگونه بر تنهایی پس از طلاق غلبه کنید روانشناسی چاقی اضافه وزن در کودکان ,کودک چاق,چاقی در کودکان احساس تنهایی یا تنها بودن مشکلات زمستان برای اعصاب و روان در تنهایی چه می گذرد؟ مطلب قبلی آموزش تغذیه سالم به کودکان با این راهکارها مطلب بعدی اضافه وزن در کودکان ,کودک چاق,چاقی در کودکان مطالب مرتبط توسط مهسا جوکار بیشتر در شناختی رفتاری علت و درمان تیک عصبی در کودکانعلت و درمان تیک عصبی در کودکان مجموعه: روانشناسی کودکان راههای درمان تیک عصبی در کودکان,پی… 13 مهر 1397 1 خواندن ثانیه علل تأخیر در رشد گفتاری کودکعلل تأخیر در رشد گفتاری کودک مجموعه: روانشناسی کودکان مراحل رشد گفتاری کودک شایع‌ترین شکل … 12 مهر 1397 1 خواندن ثانیه راهکارهای عملی برای مقابله با گرانی پوشک بچهراهکارهای عملی برای مقابله با گرانی پوشک بچه مجموعه: دانستنيهاي نوزادان گران شدن پوشک نوزا… 6 مهر 1397 0 خواندن ثانیه کمال گرایی : شما هم کمال گرا هستیدکمال گرایی : شما هم کمال گرا هستید آیا شما هم کمال گرا هستید؟ نویسنده : مریم گل محمدی کمال… 2 مرداد 1397 0 خواندن ثانیه افسردگی ماژور یا افسردگی بالینی : افسردگی چگونه به مغز آسیب می‌زندافسردگی چگونه به مغز آسیب می‌زند افسردگی ماژور یا افسردگی بالینی با خلق و خوی افسرده و گرف… 26 بهمن 1396 6 خواندن ثانیه دلشوره‌ های ناگهانی را جدی بگیریددلشوره‌ های ناگهانی را جدی بگیرید زمانی که فرد در مواجهه با یک مشکلی قرار می گیرد به خاطر … 25 بهمن 1396 7 خواندن ثانیه کمال گرایی : شما هم کمال گرا هستیدکمال گرایی : شما هم کمال گرا هستید آیا شما هم کمال گرا هستید؟ نویسنده : مریم گل محمدی کمال… 2 مرداد 1397 0 خواندن ثانیه افسردگی ماژور یا افسردگی بالینی : افسردگی چگونه به مغز آسیب می‌زندافسردگی چگونه به مغز آسیب می‌زند افسردگی ماژور یا افسردگی بالینی با خلق و خوی افسرده و گرف… 26 بهمن 1396 6 خواندن ثانیه دلشوره‌ های ناگهانی را جدی بگیریددلشوره‌ های ناگهانی را جدی بگیرید زمانی که فرد در مواجهه با یک مشکلی قرار می گیرد به خاطر … 25 بهمن 1396 7 خواندن ثانیه بررسی کمال گرایی : شما هم کمال گرا هستید

کمال گرایی : شما هم کمال گرا هستید آیا شما هم کمال گرا هستید؟ نویسنده : مریم گل محمدی کمال…

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار