لامرد یکی از پایگاه‌های بزرگ تعزیه در کشور است/ تعزیه، ریشه در عمق ارادت مردم به اهل بیت دارد

لامرد یکی از پایگاه‌های بزرگ تعزیه در کشور است/ تعزیه، ریشه در عمق ارادت مردم به اهل بیت دارد

لامرد یکی از پایگاه‌های بزرگ تعزیه در کشور است/ تعزیه، ریشه در عمق ارادت مردم به اهل بیت دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه سوگواره تعزیه کشوری عاشورائیان گفت: شهرستان لامرد به عنوان یکی از پایگاه‌های بزرگ تعزیه در کشور مطرح است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه سوگواره تعزیه کشوری عاشورائیان در شهرستان لامرد استان فارس گفت: عشق به اهل بیت است که مردم را در کنار یکدیگر قرار داده و  مردم در قالب های مختلفی عشق و علاقه و ارادت خود را به اهل بیت علیه السلام نشان می دهند و تعزیه یکی از این قالب ها است.

وی اظهار کرد: تعزیه جایگاه ویژه ای در زندگی ایرانیان داشته و شهرستان لامرد به عنوان یکی از پایگاه های بزرگ تعزیه در کشور مطرح است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: تعزیه تجسم بخش حوادث تشیع و اهل بیت است؛ از یک طرف هنر ترکیبی است و ما آیین های مختلفی داریم اما هیچ آئینی مثل تعزیه نیست که در این قد و قامت چنین هنر ترکیبی باشد.

وی تصریح کرد: تعزیه، هنر مردمی است؛ هنری است که ریشه در عمق و ارادت مردم به اهل بیت دارد. تعزیه از محدود هنرهایی است که پایگاه مردم دارد و نشانگر ارادت مردم به اهل بیت است و این ویژگی باعث پیوند میان مخاطب و بازیگر می‌شود و اینجاست که هنر تعزیه به عنوان هنر مردمی و همه مخاطبین را گرد هم می‌آورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از موقوفه حسینیه ابوفاضل بیت العباس در برگزاری این سوگواره قدردانی کرد. 

در پایان این اختتامیه از گروه های تعزیه تجلیل به عمل آمد.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها