كدام حالت دهنده مو بهتر است؟

كدام حالت دهنده مو بهتر است؟

كدام حالت دهنده مو بهتر است؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - ژل مو، سرم مو يا کرم مو؟ کدام بهتر است؟

موهايت فر است و وقتي از حمام بيرون مي‌آيي وز مي‌شود و با درشت ترين شانه‌ها هم نمي‌تواني آن را صاف كني؛ شايد هم دوست داري موهايت زير نور آفتاب برق بزنند و صاف و يكدست باشند. شايد هم روي ميز جلوي آيينه تان براي حل كردن اين مشكلات،‌انواع ژل‌ها، موس‌ها و كرم‌هاي مو را داريد و يا گاهي به عطاري‌ها سر مي‌زنيد تا كتيرا بخريد. با دكتر حسين طباطبايي متخصص پوست و مو وعضو هيات علمي دانشگاه شهيد بهشتي در مورد اين محصولات به گفتگو نشسته ايم.

بيشتر بدانيد : ژل، واکس، موس و اسپريها با موهاي شما چه مي کنند!

سوال : ‌آقاي دكتر! براي حالت دادن به موها، ژل‌ها و فوم‌ها و به طور كلي مواد كارخانه اي بهترند يا موادي مانند كتيرا كه در عطاري‌ها به صورت سنتي وجود دارد؟

مواد نرم كننده و حالت دهنده چنانچه به وسيله كارخانه‌هاي معتبر توليد شوند، مناسب اند و انتخاب آن بستگي به سليقه فرد از نظر وضعيت و حالت موهايش دارد و بسته به اينكه خودش فكر مي‌كند موهايش با ژل بهتر فرم مي‌گيرند و يا با كرم مو، كتيرا يا هر ماده ديگري، يكي ازانواع اين محصولات را از بازار مي‌خرد و استفاده مي‌كند. اين محصولات معتبر تفاوت چنداني از نظر سلامت نگه داشتن پوست و موي سر با يكديگر ندارند و همه محصولات استاندارد بسته به تجربه فرد كه كدام يك را مي‌پسندد، قابل استفاده هستند.

سوال:‌ موادي كه در عطاري‌ها به فروش مي‌رسد چطور؟

محصولات فله اي كه در عطاري‌ها فروخته مي‌شوند مي‌توانند موجب حساسيت پوست سر و كدر شدن موها شوند و به هيچ وجه استفاده از اين محصولات را توصيه نمي‌كنيم.

كدام حالت دهنده مو بهتر است؟
حالت دهنده مو,اسپري مو,نرم کننده مو,كدام حالت دهنده مو بهتر است؟سوال:‌ ژل زدن به موها موجب ريزش آنها نمي‌شود؟

ژل‌ها، مواد نرم كننده و صاف كننده هستند كه افرادي كه موهاي زبر و خشك و فر دارند مي‌توانند از آنها استفاده كنند و چنانچه به وسيله كارخانه‌هاي معتبر ساخته شده باشند مناسب هستند و موجب نرم شدن موها و حالت دادن به آنها و صاف كردن شان مي‌شوند. ژل‌هاي استاندارد به ندرت عوارضي مانند حساسيت پوست سر را به وجود مي‌آورند البته نكته اي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه ژل‌هايي كه در خانه ساخته مي‌شوند و در عطاري‌ها به فروش مي‌رسند غير استاندارد هستند و ممكن است موجب قرمزي و پوسته پوسته شدن و خشكي و خارش پوست شوند.

سوال: فوم يا موس چطور؟

اين محصولات هم اگر به صورت كارخانه اي و استاندارد ساخته شوند مي‌توانند بدون عوارض استفاده شوند ولي در اين مورد هم نبايد از انواع خانگي يا عطاري‌ها استفاده كرد.

سوال: پس بگوييد بهترين روش استفاده از اين محصولات چيست؟روي موي خشك ماليده شوند يا روي موي خيس؟

روش استفاده از اين محصولات بستگي به دستورالعمل كارخانه سازنده اين محصولات دارد. بهتر است پس از هر بار حمام كردن ، اين محصولان حالت دهنده مو روي موهاي مرطوب ماليده شوند و با شانه دانه درشت شانه شوند و در صورت تمايل پس از آن موها سشوار كشيده شوند.

سوال: اگر ژل را روي موها ماليديم، تا چه مدت اشكالي ندارد كه اين ژل روي موها باقي بماند؟ چند وقت يك بار بايد شسته شوند؟

اغلب كارخانه‌هاي سازنده اين محصولات حالت دهنده مو، مدت زماني را كه اشكال ندارد اين محصولات در تماس با موها قرار بگيرند روي قوطي اين محصولات مي‌نويسند كه اين بستگي به مواد تشكيل دهنده هر محصول دارد ولي به طور كلي پس از هر حمام و شستشوي موها با شامپو، مواد حالت دهنده روي موها ماليده مي‌شوند و تا حمام بعدي كه يك تا دو روز طول مي‌كشد، اشكالي ندارد كه اين محصولات روي موها باقي بمانند.

سوال: بعضي‌ها مي‌گويند اگر در طول ماه، به صورت مداوم از اين مواد حالت دهنده استفاده شود، موها دچار ريزش مي‌شود؛ درست است؟

خير، چنانچه حالت دهنده‌ها استاندارد و معتبر باشد مي‌توانيد آنها را به صورت مستمر وپس از هر حمام استفاده كنيد و محدوديتي هم در استفاده از اين محصولات وجود ندارد.

سوال:‌ شما كدام يك از محصولات حالت دهنده مو را توصيه مي‌كنيد؟

جواب اين پرسش شما موجب تبليغ محصولات خاصي مي‌شود ولي اگر شما به دنبال تهيه يك محصول حالت دهنده مناسب براي موهايتان هستيد بهتر است با پزشك متخصص پوست مشاوره كنيد. پزشك با توجه به نوع موهاي شما، محصول خاصي را به شما توصيه خواهد كرد.

سوال:‌ آقاي دكتر! كرم‌هاي مو كه موجب براق شدن موها مي‌شوند،‌سبب ريزش موها نمي‌شوند؟

كرم‌هاي مو، مواد نرم كننده و حالت دهنده براي موهاي زبر و صاف كننده‌هاي موهاي فر هستند. كرم موهاي استاندارد ضمن نرم و صاف كردن موها به سرعت جذب مو مي‌شوند و موجب چربي و براق شدن موها مي‌شوند. مانند ساير محصولات اگر اين كرم‌ها از مارك‌هاي معتبر تهيه شوند مشكلي براي پوست و موي سر ايجاد نمي‌كنند.

بيشتر بدانيد : 9 نکته مهم براي مراقبت و تقويت موهاي فر و مجعد

بيشتر بدانيد : موي فر داريد؟ چند نکته کليدي براي مراقبت از موهاي فر که بايد بدانيد

بيشتر بدانيد : عوامل موثر براي حجم موها !

بيشتر بدانيد : با چاي پوست تان را شفاف و موي تان را حالت دهيد!!


منبع:هفته نامه سلامت


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

دهنده

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار