از بين بردن لک صورت با 5 ماسک خانگي ارزان قيمت

از بين بردن لک صورت با 5 ماسک خانگي ارزان قيمت

از بين بردن لک صورت با 5 ماسک خانگي ارزان قيمت

  بزرگنمايي:

چه خبر - از بين بردن لک صورت با روشهاي طبيعي

همانطور که احتمالاً شما هم بدانيد، ماسک صورت، آسان ترين و بي عارضه ترين راه براي از بين بردن لک صورت، جوش صورت و ايجاد شفافيت در پوست است. در اين مقاله مي‌خواهيم به شما نشان بدهيم که چطور با کمک چند راهکار ساده و استفاده از چند ماسک صورت خانگي، از شر لک هاي صورت خود خلاص شويد و پوستي شفاف و صاف داشته باشيد. پس اگر شما هم از لک هاي صورت خود خسته شده ايد و دنبال راهکاري آسان براي شفاف، شاداب و صاف کردن پوست خود هستيد، پيشنهاد مي کنيم که تا انتهاي اين مطلب، همراه ما باشيد.

اصلا چرا بر روي پوست ما، لک ايجاد مي شود؟

قبل از هر چيز، بد نيست ببينيم که اصلاً دليل ايجاد لک بر روي پوست چيست. البته، اگر اطلاعات کافي در اين زمينه داريد، مي‌توانيد از خواندن اين بخش از مقاله صرف نظر کنيد و همين حالا به سراغ قسمت بعدي برويد. پوست ما، رنگ پذيري خود را به لطف وجود هموگلوبين ، کاروتنوئيد و ملانوسيت‌ها دارد و در اين بين، ملانين نقش پر رنگ تر و تاثير شديدتري بر رنگ پوست ما مي گذارد. وقتي در معرض نور خورشيد قرار مي گيريم، پوست ما به دو دليل تغيير رنگ مي دهد، يا به دلايل اکتسابي و يا به دلايل ژنتيکي! حالا اگر پوست ما از بيرون به دليل مواجهه با نور خورشيد و ساير عوامل حساسيت زا تحريک شود، يا از درون بدن و به واسطه خوردن برخي داروها و تغذيه نادرست صورت گيرد، ممکن است سلول هاي رنگ ساز پوست افزايش پيدا کند. و در نتيجه، بر روي صورت يا هر قسمت از پوست بدن ما لک ايجاد شود.

چه چيزهايي باعث بروز و تشديد لک هاي صورت مي شوند؟

شناخته شده ترين علت ايجاد لک بر روي صورت، هم براي خانم ها و هم براي آقايان، نور آفتاب است. شايع ترين نوع لک در بين خانم ها هم، لک هاي ناشي از عوارض بارداري است. البته دلايل بسيار ديگري نيز براي ايجاد لک بر روي صورت و پوست انسان وجود دارد که مهم ترين و شايع ترين آن ها بعد از نور خورشيد و بارداري، مربوط به افزايش سن، اختلالات ژنتيکي، عفونت هاي موضعي، استفاده از داروها و مواد شيميايي، تغذيه نادرست و سوء تغذيه، بيماري هاي پوستي مانند آکنه، اختلالات هورموني، کمبود ويتامين و در نهايت بروز بيماري هايي همچون آسم، نارسايي کبدي و کليوي مي باشد.

آيا ماسک براي از بين بردن لک هاي صورت موثر است؟

نمي توان انکار کرد که بروز لک هاي صورت، براي همۀ ما همچون يک کابوس عذاب‌آور است. پس لازم است که از يک روش درماني براي رفع آنها استفاده کنيم و اينجاست که سوال پيش مي‌آيد که ماسک‌هاي صورت، چقدر در از بين بردن لک‌هاي صورت و جلوگيري از بروز آنها موثر هستند؟ بگذاريد جواب اين سوال را اينگونه بدهيم: پيش از آنکه براي از بين بردن لک هاي صورت خود به فکرِ استفاده از ماسک صورت بيافتيد، بهتر است يک رژيم غذايي سالم براي خود دست و پا کنيد و يک ضد آفتاب خوب و سازگار با پوستتان، تهيه کنيد. اين دو مورد به ماسک‌هاي صورت اولويت دارند و فقط زماني که آنها را به خوبي رعايت کرديد است که پيشنهاد مي‌کنيم براي از بين رفتن و پيشگيري از لک هاي صورت خود، به سراغ ماسک هاي صورت هم برويد. ماسک ها تاثير بسياري بر کاهش و از بين بردن اختلالات پوستي مختلفي از جمله آکنه و لک دارند، اما براي آنکه بتوانند تاثير مطلوب و دلخواه شما را داشته باشند، لازم است در استفاده از آن ها صبر و مداومت به خرج دهيد.
ماسک هاي خانگي و ماسک هاي آماده موجود در بازار، هر دو مي توانند براي از بين بردن و کم رنگ کردن لک هاي صورت موثر باشند. اگر قصد داريد از بين ماسک هاي آماده موجود در بازار براي کاهش لک هاي صورت خود استفاده کنيد، بهتر است حتما پيش از خريد، ويژگي ماسک ها را بررسي کنيد و براي رفع و پيشگيري از لک هاي صورت، ماسکي متناسب با نياز خود بخريد. توجه کنيد که براي دستيابي به نتيجه دلخواه، لازم است اين ماسک ها را حتما براساس دستورالعمل گفته شده بر روي برگه راهنماي محصول استفاده کنيد. اما اگر ترجيح مي دهيد که براي برطرف کردن لک هاي پوست صورت خود از طبيعت استفاده کنيد و ماسک هاي خانگي و دست ساز خودتان را مصرف کنيد، بهتر است يکي از ماسک هايي را که در ادامه مطلب، طرز تهيه آن را آموزش مي دهيم، امتحان نماييد.
فقط توجه داشته باشيد که هنگام استفاده از ماسک هاي طبيعي براي از بين بردن لک هاي پوستي، لازم است استفاده از ماسک را به مدت دو هفته و به طور مرتب ادامه دهيد تا اثربخش باشد.
همچنين، اگر در کنار استفاده از ماسک هاي طبيعي برطرف کننده لک صورت، از لوازم آرايشي استفاده مي کنيد، حتما از انواعي استفاده کنيد که موجب مسدود شدن منافذ پوستي نشوند. چرا که اين نوع لوازم آرايشي مي‌توانند تاثير بدي بر روي پوست داشته باشند و به ايجاد لک‌هاي بيشتر، دامن بزنند.
خب ديگر، فکر کنم به اندازه کافي در مورد لک‌هاي صورت و تاثير ماسک صورت بر روي آنها صحبت کرديم و اکنون دوست داريد هر چه سريع‌تر راهي براي درست کردن و استفاده از ماسک‌هاي طبيعي صورت پيش پايتان بگذاريم. اگر اين حرف درست است، يک خبر خوب براي شما داريم: در ادامه مي‌خواهيم 5 ماسک طبيعي مختلف را معرفي کنيم و طرز تهيه و استفاده هر يک را به شما آموزش دهيم.

از بين بردن لک صورت با ماسک ترش

اگر مي خواهيد لک هايي را که به دليل تابش نور خورشيد بر روي پوستتان ايجاد شده اند، از بين ببريد، مي توانيد از ماسک خانگي ترش استفاده کنيد. براي تهيه اين ماسک خانگي تنها کافي است کمي ماست ترش را با يک قاشق چاي خوري زردچوبه مخلوط کرده و به مدت 5 تا 10 دقيقه آن را بر روي پوست خود بگذاريد. پس از مدت زمان گفته شده، صورت خود را با آب ولرم بشوييد. بهتر است براي مشاهده تاثير اين ماسک در از بين رفتن لک هاي صورت، هر روز و حداقل به مدت دو هفته آن را استفاده کنيد.

از بين بردن لک صورت با ماسک عسل و سرکه

براي تهيه اين ماسک فوق العاده در منزل، تنها کافي است کمي عسل و سرکه سفيد يا قرمز را مخلوط کرده و مقدار لازم از آن را بر روي لک هاي صورت خود قرار دهيد. اين ماسک مي تواند در برطرف کردن لک ناشي از کبودي زير چشم نيز موثر باشد، فقط مراقب باشيد که ماسک عسل و سرکه به داخل چشم شما نفوذ نکند.

از بين بردن لک صورت با ماسک عسل و شيرخشک

اين ماسک ضد لک، تنها با استفاده از دو قاشق غذاخوري شيرخشک، دو قاشق غذاخوري آبليموي طبيعي و چهار قاشق غذاخوري عسل تهيه مي شود. پس از اينکه همه مواد ماسک را به طور کامل با هم مخلوط کرديد و به يک حالت خميري رسيديد، آن را بر روي پوست صورت خود بگذاريد و حدود 20 دقيقه صبر کنيد، سپس صورت خود را با آب ولرم بشوييد و روي پوست خود مقداري ماست ساده بزنيد، در اين حالت نيز 10 دقيقه صبر کنيد و سپس پوستتان را با آب خنک بشوييد.

از بين بردن لک صورت ماسک آلوئه ورا

آلوئه ورا يک روشن کننده طبيعي براي انواع پوست است. آلوئه ورا قدرت بالايي در حذف لک هاي پوست دارد و شديدا باعث کاهش رنگدانه هاي پوست مي شود. براي از بين بردن لک هاي صورت خود، کافي است مقداري از ژل آلوئه ورا را بر روي صورت خود بزنيد و 5 دقيقه صبر کنيد، سپس اين ماسک طبيعي را با آب خنک از روي پوست خود بشوييد.

از بين بردن لک صورت با ماسک عسل و سيب زميني

عسل و سيب زميني، يک ترکيب موثر در درمان لک هاي صورت محسوب مي‌شود. براي تهيه اين ماسک کافي است، کمي عسل را با آب سيب زميني رنده شده مخلوط کنيد و آن را با يک براش صورت بر روي پوست خود بزنيد و پس از 15 دقيقه صورت خود را با آب خنک بشوييد. سيب زميني خاصيت روشن کنندگي دارد و پس از مدت زمان کوتاهي لک هاي صورت را محو مي کند. دقت کنيد که براي مشاهده نتيجه مطلوب، بايد در استفاده از اين ماسک صبر و مداومت داشته باشيد.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : لک صورت را با اين ترکيب خانگي از بين ببريد!!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : لکه هاي تيره روي صورت تان را با اين روش هاي خانگي از بين ببريد

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : رفع لکه هاي صورت با موادي کاملا طبيعي !

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : با مواد طبيعي لکه هاي صورت تان را از بين ببريد


منبع : pishgamnegar.com


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

خانگي ارزان

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها