طرح آمارگیری گذران وقت اجرا می‌شود

طرح آمارگیری گذران وقت اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز آمار ایران از اجرای طرح آمارگیری گذران وقت در مناطق شهری( پاییز ١٣٩٨ ) خبر داد.

این طرح  با هدف دستیابی به شیوه گذران وقت افراد جامعه، شناخت نوع و مدت زمان فعالیت‌های انجام شده توسط آنها بر حسب طبقه بندی‌های بین المللی(ICATUS) طراحی شده است.

طرح آمارگیری گذران وقت در مناطق شهری  مربوط به پاییز ١٣٩٨ از نهم  ٩ لغایت شانزدهم آذر ماه سال جاری اجرا می شود. این طرح  با هدف دستیابی به شیوه گذران وقت افراد جامعه، شناخت نوع و مدت زمان فعالیت‌های انجام شده توسط آنها بر حسب طبقه بندی‌های بین المللی(ICATUS) طراحی شده است.

در این طرح همه فعالیت‌های شبانه‌روزی افراد پوشش داده ‌می‌شود و جزئیات فعالیت‌های افراد به صورت ثبت زمان اختصاص داده شده در طول شبانه‌روز در پرسشنامه طرح انعکاس می‌یابد. این طرح برای ٤ فصل (پاییز و زمستان سال ١٣٩٨ و بهار و تابستان ١٣٩٩) در مناطق شهری کشور اجرا می‌شود. در این طرح فعالیت­هایی که هر فرد ١٥ ساله و بیشتر خانوار در طول شبانه روز و در فواصل ١٥ دقیقه انجام می­‌دهد، ثبت خواهد شد.

این فعالیت­ها شامل تمام فعالیت­های فردی از قبیل اشتغال(اعم از اشتغال در شرکت‌ها، نهادهای دولتی و موسسات غیر انتفاعی برای مزد، اشتغال در بنگاه‌های اقتصاد خانگی تولید کالاها، برای مزد و اشتغال در خانوارها و بنگاه‌های اقتصادی خانگی ارائه خدمات، برای مزد)، تولید کالاها برای استفاده نهایی خود، خدمات خانگی و مراقبتی بدون مزد برای اعضای خانوار و خانواده، کار داوطلبانه و کاراموزی بدون مزد، یادگیری، معاشرت و آداب و رسوم دینی، فرهنگ، فراغت، رسانه‌های گروهی و تمرینات ورزشی و رسیدگی و خود مراقبتی است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

آمارگیری گذران

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار