جوان سازي پوست صورت و دست با 6 روش ارزان قيمت خانگي!!

جوان سازي پوست صورت و دست با 6 روش ارزان قيمت خانگي!!

جوان سازي پوست صورت و دست با 6 روش ارزان قيمت خانگي!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - 6 روش طبيعي براي جوان سازي پوست دست و صورت

خانم يا آقا، پير يا جوان، همه و همه مي‌خواهند پوستي شفاف و بدون چروک داشته باشند. پوست سالم بر زيبايي فرد مي‌افزايد و نشان از سلامتي بدن دارد، درمان هاي خانگي براي جوان سازي پوستبا روش هاي طبيعي مي تواند به تسريع آن کمک کند.

بيشتر بدانيد : جوان سازي پوست صورت با 12 راه طبيعي

با افزايش سن، پوست نرمي و انعطاف پذيري خود را از دست مي‌دهد. رنگ رفتگي، خطوط ريز، چين و چروک، لکه هاي مرتبط با سن، و افتادگي روي پوست ظاهر مي‌شود و پوست دمق و بي جان جاي پوست شاداب و جوان را مي‌گيرد.
دلايل ديگري نيز بر سلامت پوست تاثير دارند، که از اين ميان مي‌توان آلودگي، مراقبت‌هاي پوستي نادرست، قرار رفتن در معرض پرتوهاي ماورا بنفش و مضرآفتاب، رژيم غذايي ناسالم، دي هيدراسيون، استرس، استعمال دخانيات، استفاده‌ي بيش از حد از مشروبات الکلي، و خواب ناکافي را نام برد. علاوه براين، مشکلات مرتبط با سلامت بدن نيز روي سلامت و کيفيت پوست اثرگذار است.
با اين وجود، با چند تغيير ساده در سبک زندگي و درمان‌هاي خانگي که به آساني تهيه مي‌شوند، مي‌‌توان جواني را دوباره به پوست بازگرداند. در حقيقت، اين اقدامات پوست را بسيار زيباتر و جوان تر از آنچه مورد انتظار شماست، جلوه خواهند داد.
در اينجا به 10 درمان هاي خانگي براي جوانسازي پوست اشاره خواهيم کرد:

جوان سازي پوست دست و صورت با آب ليمو

آب ليمو از طريق کاهش لکه‌هاي ايجاد شده در اثر سن و ديگر علائم پيري، پوست را جوان مي‌کند. ويتامين C موجود در ليمو يک آنتي اکسيدان قوي است که پوست را در برابر آسيب هاي ناشي از راديکال‌هاي آزاد محافظت مي‌کند. علاوه براين، خواص سفيد‌کنند‌گي آب ليمو ظاهر کلي پوست را بهتر مي‌کند.

چند قطره عسل را روي نصف ليمو بريزيد و به نرمي آن را روي صورت بماليد. به مدت 10 دقيقه آن را رها کرده و سپس با آب بشوييد. يک يا دوبار در هفته اين کار را انجام دهيد.
و يا، مي‌توانيد آب يک ليمو را گرفته روي پوست بماليد. به مدت 15 دقيقه آن را روي صورت نگه داشته و سپس با استفاده از آب خنک صورت را بشوييد. اين درمان را يکبار در روز استفاده کنيد.
يکي ديگر از گزينه ها، ترکيب يک قاشق چاي خوري آب ليمو با سفيده‌ي تخم مرغ، و نصف قاشق چاي خوري خامه‌ است.خمير تهيه شده را به صورت زده و بعد از گذشت 15 دقيقه، آن را با آب خنک بشوييد. اين کار را يک يا دوبار در هفته تکرار کنيد.
جوان سازي پوست دست و صورت با خيار

آب موجود در خيار، يک ماده‌ مغذي و مرطوب کننده عالي براي پوست به شمار مي‌آيد. خواص تسکين دهندگي آب خيار، براي پوست‌هاي آفتاب سوخته و مستعد آکنه بسيار مفيد است و جوان‌سازي مجدد پوست را به همراه دارد. علاوه براين، آنتي اکسيدان موجود در خيار، پوست را روشن، براق و جوان نگه مي‌دارد.

دو قاشق غذاخوري خيار رنده شده و نصف پيمانه ماست را براي تهيه ماسک صورت با هم ترکيب کنيد. ماسک تهيه شده را به صورت و گردن بزنيد. بعد از 20 دقيقه، آن را با آب گرم بشوييد. اين ماسک را دوبار در هفته استعمال کنيد.
در روشي ديگر، مقادير مساوي خيار رنده شده را با پالپ هندوانه ترکيب کنيد. چند قطره آب ليمو به آن اضافه کرده و روي صورت بماليد. بگذاريد خشک شود و سپس آن را با آب ولرم بشوييد. اين ماسک را 2تا 3 بار در هفته استفاده کنيد.
جوان سازي پوست دست و صورت با پاپايا

پاپايا غني از ويتامين A ،C و E بوده و داراي خواص آنتي اکسيداني در جوان سازي پوست است و پوست را نرم و مرطوب نگه مي‌دارد. علاوه بر اين، اسيدهاي آلفا هيدروکسي موجود در پاپايا در لايه برداري پوست موثرند. از طرف ديگر، پاپايا در درمان آکنه، لکه‌هاي پوستي، لکه هاي سياه، و ديگر مشکلات مشابه مفيد است.

دو قاشق غذاخوري پوره‌ي پاپاياي رسيده،1 قاشق غذاخوري عسل و نصف قاشق چاي‌خوري آب ليموي تازه را با هم ترکيب کنيد.
ترکيب به صورت زده و بعد از 15 دقيقه با آب گرم بشوييد.
در نهايت، چند بار صورت را با آب سرد بشوييد.
براي لذت بردن از زيبايي پوست خود، اين ماسک را 2 تا 3 بار در هفته به کار بريد.

بيشتر بدانيد : جوان سازي پوست صورت با 7 روش جادويي!!

جوان سازي پوست دست و صورت با موز

موز، به دليل خواص مرطوب کنند‌گي که دارد، يک گزينه فوق العاده براي جوان‌سازي پوست، به ويژه براي پوست هاي خشک، است. موز همچنين براي مبارزه با چروک پوستي، خطوط ريز، و ديگر علائم پيري يک سلاح بسيار ارزنده به شمار مي‌آيد.

يک موز رسيده‌ کوچک را به صورت پوره در بياوريد. دو قاشق غذاخوري خامه‌ ، يک قاشق غذاخوري عسل ارگانيک و آرد جو و مقدار کمي آب را به آن اضافه کرده و يک ماسک صورت تهيه کنيد. ماسک را به صورت زده و به مدت 30 دقيقه آن را به حال خود رها کنيد و سپس، با آب ولرم صورت را بشوييد.
در روشي ديگر، يک موز با اندازه‌ي متوسط انتخاب کنيد و آن را با 2 قاشق چايخوري عسل ارگانيک و مقدار کمي روغن زيتون ترکيب کنيد. آن را به صورت زده و بعد از 20 دقيقه بشوييد.
هر يک از اين درمان‌ها را يک يا دوبار در هفته استفاده کنيد تا از پوستي شفاف، زيبا و جوان برخوردار باشيد.
جوان سازي پوست دست و صورت با ماست

ماست براي پوست بي نهايت مفيد است. اسيد لاکتيک موجود در ماست مانند يک پاک کننده‌، مرطوب کننده و لايه بردار طبيعي عمل مي‌کند و درخشندگي و شفافيت از دست رفته‌ پوست را به آن برمي‌گرداند.

با استفاده از دو قاشق غذاخوري ماست معمولي و نصف قاشق چاي‌خوري پودر زردچوبه و آرد نخود، يک ترکيب درست کنيد. خمير تهيه شده را به صورت و گردن بزنيد. بگذاريد خشک شود، و سپس آن را با آب خنک بشوييد. اين ماسک را يک يا دوبار در هفته استفاده کنيد.
يکي ديگر از گزينه ها، ترکيب دو قاشق غذاخوري عسل ارگانيک با دو قاشق غذا خوري ماست معمولي است. اين ترکيب را به صورت زده و 15 دقيقه منتظر بمانيد. سپس، آن را با آب خنک بشوييد. اين درمان را چندبار در هفته استفاده کنيد.
جوان سازي پوست دست و صورت با پوست پرتقال

پوست پرتقال غني از ويتامين C، اسيد سيتريک، و ديگر آنتي اکسيدانهاست و به کاهش لکه هاي پوستي کمک کرده و پوست را سالم و جوان نگه مي‌دارد. پوست پرتقال باعث تميز کردن، لايه برداري و سفتي پوست مي‌شود.

پوست چند پرتقال را به مدت چند روز زير نور آفتاب بگذاريد تا خشک شود.
پوستها را خرد و تبديل به پودر کنيد.
يک قاشق چاي‌خوري پودر پوست پرتقال را با 2 قاشق چاي‌خوري آرد نخود و به مقدار کافي آب ترکيب کرده تا تبديل به خمير شود.
خمير را به دستها، صورت و گردن بزنيد.
15 دقيقه منتظر بمانيد و سپس با آب گرم بشوييد.
اين ماسک را يک يا دوبار در هفته استفاده کنيد.

بيشتر بدانيد : ماسک صورت براي جوانسازي پوست از ماسک زردچوبه تا ماسک خيار

بيشتر بدانيد : جوان سازي پوست صورت با ماسک برنج، راز زيبايي پوست زنان ژاپني

بيشتر بدانيد : جوان سازي پوست صورت با 8 تکنيک موثر خانگي


منبع : nabzema.com


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

ارزان خانگي

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها