خشکسالی جمعیت دامی درمیان را کاهش داد

خشکسالی جمعیت دامی درمیان را کاهش داد

کد خبر: 83067996 (6708101)

تاریخ خبر: 1397/07/24 ساعت: 14:52
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

وحید ضیائیان احمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، قیمت پایین خرید شیر و قیمت بالای نهاده های دامی را از مهمترین مشکل دامداران این شهرستان ذکر کرد.
وی ادامه داد: در 6 ماه گذشته دامداران شهرستان پنج هزار تن شیر به ارزش 6 میلیارد و 350 میلیون تومان تولید کردند.
ضیائیان احمدی یادآور شد: دامداران درمیان 2 هزار راس دام سنگین و 150 هزار راس دام سبک را پرورش می دهند و در این زمینه رتبه چهارم استان را دارند.
وی بیان کرد: سال گذشته دامداران این شهرستان 9 هزار و 276 تن شیر تولید کردند که پیش بینی می شود امسال این رقم به 9 هزار و 300 تن افزایش یابد.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان اضافه کرد: در سال جاری 170 تن سبوس یارانه ای بین دام های دامداران توزیع شد که باید برای کاهش هزینه تولید، نهاده دامی مدت دار و یارانه ای بیشتری به دامداران اختصاص یابد.
ضیائیان احمدی، بحران کم آبی را از دیگر مشکلات دامداران منطقه ذکر کرد و از مسئولان استان خواست با اختصاص ردیف بودجه به داد دامداران شهرستان برسند تا در آینده شاهد کوچ اجباری آنان به حاشیه کلان شهرها نباشیم.
وی از آغاز سرشماری کلنی های زنبور عسل در شهرستان خبر داد و گفت: براساس آخرین سرشماری در مهرماه سال گذشته 442 کلنی زنبور عسل در درمیان وجود دارد.
وی با بیان اینکه وجود عسل تقلبی در بازار، تغییرات محیطی و وزش بادهای موسمی مهمترین مشکل زنبور داران درمیان است، افزود: 38 نفر در زمینه تولید عسل در شهرستان فعالیت دارند که با توجه به هزینه کم، پرورش زنبور عسل سود زیادی برای تولید کننده در بر دارد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
7556*605

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها