آزمونی برای ورود لیسانسه‌ها به رشته پزشکی

آزمونی برای ورود لیسانسه‌ها به رشته پزشکی

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۰ سال است که این اتفاق هر سال به وقوع می‌پیوندد و سالانه حدود ۱۰ نفر با این آزمون از رشته‌های غیر پزشکی وارد شاخه‌های پزشکی می‌شوند؛ خوشبختانه این طرح تا به امروز نتایجی نسبتا مطلوبی داشته است و کسانی که در مراحل اولیه وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند در مراحل  فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار قرار دارند و در سال‌های گذشته اغلب فارغالتحصیلان رشته‌های پرستاری، مامایی، پیرا پزشکی و این دست رشته‌ها در آزمون شرکت می‌کردند، اما در دوره‌های اخیر شاهد بودم حتی کسانی که از دانشگاه‌های مطرح کشور مدرک اخذ کرده‌اند در طرح لیسانس به پزشکی شرکت می‌کنند.

آزمونی برای جذب نخبگان کشوری به رشته پزشکی
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران تشریح کرد: این طرح و برنامه، سال گذشته از طرف وزارت بهداشت کشور مورد تصویب و تشویق قرار گرفت که ما را بسیار خوشنود می‌کند؛ آزمون لیسانس به پزشکی مسیری است تا افراد نخبه از رشته‌های غیر پزشکی وارد رشته پزشکی شوند.

وی افزود: فرد متقاضی باید برخی مشخصه‌ها را برای شرکت در آزمون داشته باشد؛ برای مثال فرد وی باید فارغ التحصیل مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته‌های گروه‌های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی باشند، حداکثر سن او در زمان ثبت نام آزمون ۲۵ سال و معدل کل دیپلم او بالای ۱۸ و معدل مقطع کارشناسی بالای ۱۶ باشد.

سهراب پور یادآوری کرد: در نهایت و پس از بررسی نتایج آزمون‌های ارائه شده، پذیرفته شدگان نهایی به دوره پزشکی عمومی وارد و واحد‌های درسی گذرانده شده در مقطع قبلی مطابق آیین نامه‌های مربوطه بررسی و در صورت پذیرفته شدن از گذراندن مجدد آن‌ها معاف می‌شوند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار