با کدو تنبل يک گلدان زيبا درست کنيد

با کدو تنبل يک گلدان زيبا درست کنيد

با کدو تنبل يک گلدان زيبا درست کنيد

  بزرگنمايي:

چه خبر - آموزش درست کردن گلدان با کدو تنبل

در صورتي كه در منطقه اي با آب و هواي سرد زندگي مي كنيد و مي خواهيد گه اين گلدان را در فضاي بيروني منزل بگذاريدگل هاي پاييزي كه در برابر سرماي هوا مقاوم هستند را بكاريد. با استفاده از گلدانهايي كه با كدو تنبل درست كرده ايد دكوراسيونهاي خوبي براي پاييز درست مي شود . پروسه درست كردن اين گلدانها آسان و سريع و در عين حال جالب و رضايت بخش است . اين گلدانها را هم به تنهاييي و هم در كنار گلدانهاي ديگر بسيار زيبا هستند . مي توانيد آنها را در داخل و يا خارج از فضاي منزلتان مورد استفاده قرار دهيد .
هم چنين مي توانيد با استفاده از يك ماژيك بر روي كدو تنبل يك صورت بكشيد . با كاشتن تخم چمن ، مريم گلي و يا حتي گياهان گوشتي به كدويتان شخصيت و موهاي آشفته و در هم ريخته اي خواهيد بخشيد . از هر اندازه كدو تنبل مي توانيد استفاده نماييد تنها مطمئن شويد كه قطر و قد گلدان قلمه اتان بزرگتر از كدو تنبل تان نباشد .
با انتخاب گلهاي متفاوتي كه در گلدان مي كاريد مي توانيد ظاهري متفاوتي به گلدانتان ببخشيد. براي ايجاد ظاهري شاد و روح بخش از گلهايي كه ظاهري گرد و نارنجي رنگ دارند استفاده نماييد و براي ايجاد كنتراستي دراماتيك با رنگ نارنجي گلدانتان از گلهايي با رنگ تيره استفاده نماييد .
هم چنين براي اينكه هنر كنده كاري روي گلدان كدو تنبل تان خيلي در معرض ديد نباشد از گلهايي استفاده نماييد كه از بالا به سمت پايين آويزان مي گردند .

بيشتر بدانيد : تزيين گلدان طبيعي با چند ايده جالب و ساده که تا به حال نديده ايد!!

وسايل مورد نياز براي درست كردن گلدان با کدو تنبل
وسايل مورد نياز براي درست كردن گلدان با کدو تنبل,گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبلقلمه گل
يك عدد كدو تنبل
چاقوي تيز و بزرگ
يك قاشق بزرگ يا ملاقه
كاسه اي با سايز متوسط
روزنامه

نكات مهم : در صورتي كه كدو تنبل مورد استفاده تان خيلي بزرگ است براي درآوردن تخم هاي موجود در داخل كدو از يك قاشق گرد بزرگ كه مخصوص اسكوپ زدن بستني مي باشد استفاده نماييد .

مرحله اول درست کردن گلدان با کدو تنبل
مرحله اول درست کردن گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل

با استفاده از يك چاقوي تيز در بالاي كدو تنبل يك حفره ايجاد كنيد . بزرگي اين حفره بايد آنقدري باشد كه جاي كافي براي قلمه مورد نظر براي كاشت و ظرف آن داشته باشد . من بطور چشمي اين حفره را ايجاد كردم و البته بطور تعمدي اين سوراخ كوچكتر از حد نياز بود سپس ظرف قلمه را روي حفره گذاشتم تا دريابم كه چقدر ديگر بايد آن را بزرگتر كنم
هم چنين شما مي توانيد ساقه كدو تنبل را برش دهيد اگر چه كار سختي مي باشد و از كف گلدان استفاده نماييد تا دايره اي ايجاد شود .

مرحله دوم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گل,گلدان,درست کردن گلدان,آموزش درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله دوم درست کردن گلدان با کدو تنبل

بالا كشيدن و جدا كردن سر كدو مي تواند كمي سخت و دشوار باشد و شايد نياز باشد كه برشهايتان كمي عميق تر باشد تا بتوانيد قسمت سر را جدا كنيد . اگر به هنگام جدا كردن سر كدو تنبل ساقه آن شكست چاقويتان را به زير برش قرار داده و قسمت سر را با دقت جدا نماييد.

بيشتر بدانيد : تزيين گلدان پلاستيکي با چند ايده فانتزي، ارزان قيمت و جالب!!

مرحله سوم درست کردن گلدان با کدو تنبل
درست کردن گلدان با کدو تنبل,گلدان با کدو تنبل,مرحله سوم درست کردن گلدان با کدو تنبل

وقتي كه مي خواهيد تخمه هاي داخل كدو را خارج نماييد ابتدا در زير دستتان يك تكه روزنامه پهن كنيد تا مجبور به تميز كاري نشويد . براي درآوردن تخمه ها مي توانيد از يك قاشق بزرگ با اسكوپ هايي كه براي سرو بستني كاربرد دارد استفاده نماييد . اما اگر از اسكوپ هاي مربوط به باغباني كه لبه هاي دندانه اي دارند استفاده نماييد به مراتب بهتر خواهد بود . بدين وسيله مي توانيد قسمتي از گوشت كناره ها را هم بكنيد و داخل كدو را كاملا ً خالي نماييد .

مرحله چهارم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گلدان,گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله چهارم درست کردن گلدان با کدو تنبل

گوشت زير لبه حفره را بتراشيد تا گلدان قلمه در كدو راحت تر جا گيرد . هم چنين در اين مرحله مي توانيد ته گلدان قلمه را بالاتر از حفره اي كه در كدو تنبل ايجاد كرده ايد نگه داريد تا دريابيد نيازي هست كه حفره را عريض تر نمايد يا نه .

مرحله پنجم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گلدان,گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله پنجم درست کردن گلدان با کدو تنبل

حالا کدو را برگردانده و در ته آن سوراخي ايجاد كنيد تا آبي كه به گلدان مي دهيد از اين حفره خارج شود و مانع از گنديدن كدو و خشك شدن گل گردد .

مرحله ششم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله ششم درست کردن گلدان با کدو تنبل

سعي نماييد تا گلدان قلمه را در داخل حفره قرار دهيد . شايد لازم باشد تا مقدار ديگري از گوشت داخل كدو را بكنيد تا گلدان راحت تر در داخل كدو جاي گيرد .

گلدان با کدو تنبل
درست کردن گلدان با کدو تنبل,آموزش درست کردن گلدان با کدو تنبل,گلدان با کدو تنبل

با توجه به اينكه هر نوع گياهي به ميزان خاصي از آب و نور نياز دارد دستورالعملهاي خاص در مورد ميزان آب و نور گياه مورد نظر كه در كدو كاشته ايد را رعايت نماييد در صورتي كه كدو را در معرض نور شديد قرار ندهيد مدت زمان ماندگاري و تازه و شاداب ماندن آن افزايش خواهد يافت .

بيشتر بدانيد : تزيين گلدان هاي سفالي ساده با 2 ايده جالب

بيشتر بدانيد : گلدان شيشه اي تان را به يک باغچه گل تبديل کنيد

بيشتر بدانيد : 5 گلدان بهاري که بايد در خانه تان بگذاريد

بيشتر بدانيد : با شلوار جين قديمي تان گلدان هاي ايستاده درست کنيد!! + فيلم آموزش


منبع: سيمرغ


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

گلدان

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار