شهروندان بدون مجوز شهرداری برای نصب دکل‌ با شرکت‌های مخابراتی وارد مذاکره نشوند

شهروندان بدون مجوز شهرداری برای نصب دکل‌ با شرکت‌های مخابراتی وارد مذاکره نشوند

مدیرعامل شرکت ارتباطات شهر در هشدار به شهروندان تهرانی گفت: در غیاب مجوز شهرداری تهران برای قرارگیری دکل‌های مخابراتی روی پشت‌بام‌های خود با شرکت‌های مخابراتی وارد مذاکره نشوید چراکه این موضوع می‌تواند خطر آفرین باشد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، قنادان در نشست بررسی مشکلات اهالی منطقه ۱۳ که با حضور فرماندار و نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی در محل مسجد اعظم امام خمینی (ره)این منطقه برگزار شد گفت: دکل‌های مخابراتی منشا نگرانی مردم درباره عوارض تشعشعات الکترو مغناطیسی این دکل‌هاست.
وی افزود: همچنین نگرانی دیگر مردم درخصوص استقامت این سازه‌ها در برابر حوادثی همچون زلزله و طوفان است و همچنین بارگذاری که روی ساختمان‌ها می‌شود که باری را بر ساختمان تحمیل می‌کند. البته مزاحمت‌های بصری نیز مورد توجه شهروندان است که همگی اینها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
وی ادامه داد: درمورد تشعشعات باید گفت که در شرایط فعلی کمترین نگرانی وجود دارد. دکل‌های مخابراتی که روی پشت بام منازل قرار می‌گیرند زیرا تشعشعات آنها باید تابع استانداردهای موجود باشند که توسط شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسیده و توسط شرکت ارتباطات شهر نیز پایش می‌شود . ضمن اینکه فاصله لازم در جهت حفظ سلامت شهروندان باید در قرارگیری این سازه‌ها رعایت شود.
قنادان  تاکید کرد: درباره هر دکلی که مجوز احداث از شرکت ارتباطات شهر گرفته باشد استانداردها به صورت سختگیرانه لحاظ می‌شود. در حقیقت ما با سلامت شهروندان معامله نخواهیم کرد و در این خصوص شهروندان نباید نگرانی داشته باشند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات شهر به موضوع ایستایی سازه‌های دکل‌های مخابراتی داخل شهر اشاره کرد و افزود: هر سازه توسط مهندسین ناظر به لحاظ استقامت خود سازه و ساختمانی که روی آن قرار می‌گیرد مورد بررسی قرار می گیرد و نهایتا در صورت تایید مجوز صادر خواهد شد. به هیچ وجه شهروندان نباید با شرکت‌های مخابراتی در غیاب مجوز شهرداری همکاری کنند چراکه این موضوع می‌تواند خطرآفرین باشد.
به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه غلامحسین آرام معاون عمرانی فرمانداری تهران با  اشاره به نشست پیشین مسئولین تهران با اهالی منطقه ۱۷ گفت: قرار بود لیست دکل‌های مجاز و غیرمجاز توسط شورایاری‌ها تهیه و به شهرداری منطقه ارسال شود. شهرداری منطقه نیز موظف بود این لیست را به شرکت ارتباطات شهر ارسال کند تا این شرکت مضر بودن یا نبودن آنها را مورد بررسی قرار دهد اما متاسفانه هنوز این لیست‌ها ارسال نشده و شورایاری‌ها و شهرداری در این خصوص کوتاهی کردند اما خود شرکت ارتباطات شهر چنین لیستی را تهیه کرده و دکل‌ها را مورد پایش قرار داده که جای قدردانی دارد.
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها