فوریت لايحه حمايت از كودكان و نوجوانان در مجلس تصویب شد

فوریت لايحه حمايت از كودكان و نوجوانان در مجلس تصویب شد

به گزارش «میگنا»، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان حدود یک سال در کمیسیون حقوقی، قضایی مجلس در کارگروه‌های مختلف در حال بررسی بود.

طبق این لایحه هرگونه صدمه و اذیت و آزار کودکان، شکنجه جسمی و روحی کودکان، نادیده‌گرفتن عمدی سلامت و بهداشت روانی و جسمی کودکان، ممانعت از تحصیل کودکان، هرگونه خرید و فروش کودکان، بهره‎‌کشی از کودکان و به‌کارگیری کودکان به‌منظور ارتکاب اعمال خلاف و مواردی از این قبیل در این لایحه مورد توجه قرار گرفته و جرم شناخته شده است.

فاطمه ذوالقدر، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با «انتخاب»، گفت: اگر فوریت لایحه تصویب نمی شد، باید مدت ها منتظر می ماندیم تا نوبت رسیدگی به آن در صحن علنی فرابرسد اما اکنون در اواخر همین هفته یا در هفته آینده کلیات این لایحه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

او پیش بینی کرد کلیات این لایحه نیز بدون مشکل به تصویب نمایندگان برسد چراکه همان افرادی که به فوریت آن رای دادند، با کلیات لایحه نیز موافقند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها