مجلس استعفای نمایندگان اصفهان را بپذیرد/ رئیس‌جمهور امتیاز ندهد

مجلس استعفای نمایندگان اصفهان را بپذیرد/ رئیس‌جمهور امتیاز ندهد

عباس پاپی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: چند روز پیگیر هستیم که استعفای نمایندگان اصفهان اعلام وصول شود، چون برخی نمایندگان تصور می‌کنند می‌توانند با استعفا به دولت فشار بیاورند و تصمیمات غیرمنطقی بگیرد ولی ما چنین وضعیتی را قبول نداریم.

وی با اشاره به اینکه دولت بودجه ۹۸ را به مجلس ارائه داده که چارچوبی خاصی دارد، افزود: با توجه به وضعیت نامناسب بودجه کشور، تصمیم بر این بوده که هیچ پروژه جدیدی به خصوص در حوزه انتقال آب تعریف نشود؛ بنابراین در شرایط فعلی پروژه‌های رویایی انتقال آب به ضرر کشور است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طی روزهای اخیر بحث این بود که اگر برخی نمایندگان واقعا نمی‌توانند وظایف نمایندگی خود را انجام دهند، ایرادی ندارد مجلس استعفای آنها را بپذیرد.

پاپی زاده یادآور شد: نمایندگان برخی استان‌ها مثل لرستان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه و خوزستان در اعتراض به اینکه احتمال دارد دولت در مقابل برخی فشارها کوتاه آمده و تصمیمات غیرکارشناسی و غیرمنطقی بگیرد، با هیئت‌رئیسه مذاکره کردند.

وی ادامه داد: در نهایت هیئت‌رئیسه پذیرفت که اگر در مقابل این فشارها کوتاه بیایند و آن ها را بپذیرند ممکن است مشکلات جدی تری در کشور ایجاد شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت‌رئیسه همچنین پذیرفت که به دولت تذکر بدهد که حق ندارد در مقابل این فشارها تصمیمات جدیدی را اخذ کند چون ما با هیئت رئیسه مطرح کردیم که رئیس‌جمهور حق دادن امتیاز خاص به فرد یا تعدادی از نمایندگان را ندارد.

پاپی زاده خبر داد: هیئت‌رئیسه موضع خود را امروز در مجلس از طریق پزشکیان اعلام کرد که دولت حق ندارد تحت فشار برخی نمایندگان پروژه‌های انتقال آب را بپذیرد و با این موضوع مخالفت شد.

وی در پایان عنوان کرد: نمایندگان خوزستان، هماهنگی بین مجلس ایجاد کردند و اطلاع‌رسانی به موقع آنها باعث اجماع دیگر نمایندگان استان‌ها برای جلوگیری از شروع هر پروژه جدیدی تحت عنوان انتقال آب شد.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار