مدیریت زمان، عادت میلیونرها

مدیریت زمان، عادت میلیونرها

مدیریت زمان، عادت میلیونرها

در سال‌های اخیر یک تحقیق روی ۲۰ هزار نفر از صاحبان و مدیران کسب‌وکار انجام شد. با بسیاری از میلیونرها که دارای عاداتی مانند سخت کوشی، ایده‌های هوشمندانه و مدیریت زمان بودند مصاحبه انجام گرفت. این بزرگان در حیطه خود موفق بودند زیرا آن­ها می‌دانستند که چگونه باید علاوه بر تأثیرگذاری، کارآمد نیز بود. این پژوهش نشان داد ۳ عادت زیر بین صاحبان کسب‌وکارهای کوچک مشترک بوده است:

عادت اول: تمرکز بر درختان، نه جنگل


تقسیم

در دنیای کامپیوتر، یک اصطلاح به نام «chunking down» وجود دارد که اساساً به معنی شکستن مجموعه‌های کامل و بزرگ به قسمت‌های کوچک­تر است. تعداد زیادی از کارآفرینان فوق‌العاده موفقی که با آن‌ها مصاحبه شده، پروژه‌ها و اهداف بزرگ خود را به قسمت‌های بسیار کوچک‌­تر تقسیم می­کردند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا سریع‌تر و راحت‌تر دست به عمل بزنند و همچنین این کار به آن‌ها حس جنگندگی و غرور می‌دهد.

از خودتان بپرسید:

در حال حاضر کارهای بزرگی که در تلاش برای به سرانجام رساندن آن‌ها هستم، کدم‌اند؟

چگونه می‌توانم این کارها را به بخش‌های کوچک­تر و قابل‌کنترل‌تر تقسیم کنم؟

عادت دوم: برای تکمیل یک کار، با انرژی زیاد اقدام می‌کنند

رفع خستگی

بسیاری از ما بدون اینکه احساس موفقیت یا رضایت از کار قبلی به ما دست بدهد، تا مراحل آخر یک کار یا پروژه‌ی بزرگ، در حالت انتظار به کارمان ادامه می دهیم و بعد تجدید قوا می کنیم؛ اما افراد موفق این گونه عمل نمی‌کنند. این میلیونرها عادت دارند که در حال انجام هر کاری چه کوچک و چه بزرگ، انرژی و روحیه را در محیط کار خود به گردش دربیاورند. آن‌ها منتظر نمی‌مانند تا ۱۰۰٪ کارها انجام گیرد و بعد با یک جشن روحیه و انرژی خود را تجدید کنند؛ بلکه آن‌ها هر زمان که قسمتی از کار تمام می‌شود، جشنی می­گیرند و انرژی را در میان خود جاری می­‌کنند.

از خودتان بپرسید:

چه پیشرفتی را در یک پروژه‌ی بزرگ انجام داده‌اید یا انجام می‌دهید اما به خودتان به اندازه کافی پاداش برای تجدید قوی، نداده‌اید؟

عادت سوم: متعهد نسبت به تقویم کاری و برنامه‌ریزی زمان

افراد موفق عادت دارند تا با مدیریت زمان از تأخیر در امان بمانند. به عبارت ساده‌تر، برنامه‌ریزی زمان، اختصاص دادن واحدهای زمان به کارهایی است که قصد انجام آن را دارید. بیشتر میلیونرها برای ایجاد یک برنامه زمانی خوب مراحل ساده زیر را طی کرده بودند:

مقاله‌های مرتبط:

زمان‌های اوج کارایی خود را پیدا کنید. هرکسی افت‌وخیز انرژی و سطح تمرکز را تجربه می‌کند. با دانستن ساعات اوج کارایی خود می‌توانید، یک برنامه‌ی زمانی متناسب با ویژگی‌های خودتان تنظیم کنید.

برای انجام هر کار وقت مشخصی تعیین کنید. با در نظر گرفتن زمان‌هایی که در اوج کارایی خود هستید، به تقویم کاریتان مراجعه کنید و برای روز یا روزهایی که باید یک کار مشخص را انجام دهید، زمان‌بندی کنید. واحدهای زمانی که میلیونرها برای خود انتخاب می‌کردند از ۱۵ تا ۴۵ دقیقه متغیر بود و از طرفی آن ها هر چند ساعت یک استراحت ۱۰ دقیقه‌ای به مغز خود می‌دادند تا دوباره آماده پردازش داده‌ها شود.

در نهایت، اینکه تنها این برنامه ریزی را در خاطر داشته باشید کافی نیست، بلکه باید آن را مکتوب کنید. برای مکتوب کردن برنامه‌هایتان می‌توانید از یک نرم افزار یا روش قدیمی نوشتن در دفتر سالنامه استفاده کنید؛ درهرصورت نوشتن برنامه‌ها امری کلیدی است.

از خودتان بپرسید: چه‌کارهایی را به خاطر سپرده‌ام تا انجام شود و حالا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنم؟

اکثر ما می‌دانیم که چه باید بکنیم و چگونه باید آن کار را انجام بدهیم. سوال این است اغلب چه چیزی باعث می‌شود تا به نظم و انضباط عادت نکنید و بیشترین کارایی را نداشته باشید؟ کمی بیاندیشید، شاید شما با میلیونر شدن تنها به‌اندازه‌ی چند عادت برای برنامه ریزی فاصله داشته باشید.

برچسب ها :

مدیریت میلیونرها

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار