فلسفه امر به معروف و نهی از منکر باید در دانشگاه‌ها تبیین شود

فلسفه امر به معروف و نهی از منکر باید در دانشگاه‌ها تبیین شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالنبی نمازی شامگاه دوشنبه در حاشیه عیادت از جوان آمر به معروف و ناهی از منکر کاشانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از وظائف مهم اجتماعی حکومت اسلامی احیای امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: طبق آیات قرآنی و همچنین روایات امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم و عظیم است که به وسیله آن جامعه اداره و حق مظلومین گرفته می شود.

وی با اشاره به لزوم احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی ابراز داشت:، تبیین فرهنگ امر به معروف در جامعه در راستای احیای این فریضه الهی ضرورت دارد.

انجام  فریضه امر به معروف باعث نجات جامعه از انحراف است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کاشان با بیان اینکه انجام این فریضه باعث نجات جامعه از انحراف است، تصریح کرد: اگر کسی در جامعه فاسد باشد فساد آن به دیگر افراد جامعه انتقال می شود اما در صورتی که افراد جامعه نسبت به هم و همچنین سرنوشت جامعه بی تفاوت نباشند از انتقال این فساد به دیگران جلوگیری می شود.

وی افزود: علاوه بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه به صورت فرهنگ درآید، ادارات و دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی باید امر به معروف و نهی از منکر را برای مردم تبیین کنند.

امام جمعه کاشان تصریح کرد: فلسفه امر به معروف و نهی از منکر باید در دانشگاه ها برای جوانان و دانشجویان تبیین و تفسیر شود.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار