مشترکین تلفن همراه در سال ۹۵ از مرز ۸۲ میلیون نفر گذشت

مشترکین تلفن همراه در سال ۹۵ از مرز ۸۲ میلیون نفر گذشت

تعداد مشترکان تلفن همراه مشغول به کار در سال ١٣٩۵ نسبت به سال ١٣٨٠، ۴٠ برابر شده است به طوری که تعداد آنها از حدود دو میلیون نفر در سال ١٣٨٠ به ۸۲.۸ میلیون نفر در سال ۱۳۹۵ رسیده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از به نقل از مرکز آمار ایران، براساس آخرین سالنامه آماری کشور (١٣٩۵)، به‌ازای هر ایرانی ۶ ساله و بیشتر ٢.١۵ خط تلفن همراه واگذار شده است که ١.١۶ خط از آن، مشغول به کار هستند. به عبارتی فقط ۵۴ درصد از خطوط واگذار شده تلفن همراه کشور مشغول به کار هستند که استان البرز با ٢۴ درصد به عنوان کمترین استان‌ها و کردستان و یزد با ۶٣ درصد بیشترین خطوط مشغول به کار نسبت به خطوط واگذار شده تلفن همراه را به خود اختصاص داده‌اند.
تعداد مشترکان تلفن همراه مشغول به کار در سال ١٣٩۵ نسبت به سال ١٣٨٠، ۴٠ برابر شده است به طوری که این مشترکان در سال ١٣٨٠، ٢٠٨٧٣۵٣ نفر و در سال ١٣٩۵، به ٨٢٨٨٣۴۴٧ نفر رسیده است.
استان اصفهان با ٣۶ برابر شدن تعداد مشترکین تلفن همراه در سال ١٣٩۵ نسبت به سال ١٣٨٠، کمترین افزایش و استان کردستان با ٢۶٠ برابر شدن بیشترین افزایش در تعداد مشترکان تلفن همراه را داشته است.
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها