یک صندوق با درآمد ثابت جدید در فرابورس پذیره نویسی شد

یک صندوق با درآمد ثابت جدید در فرابورس پذیره نویسی شد

یک صندوق با درآمد ثابت جدید در فرابورس پذیره نویسی شد، این صندوق شانزدهمین صندوق اوراق بهادار قابل معامله در فرابورس است.

به گزارش ایسنا پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت معیار با نماد "دمعیار" از روز گذشته شروع شد و علیرغم اینکه تا ۳۰ مهر مهلت پذیره نویسی داشت روز گذشته تمام واحدهای این صندوق به فروش رفت.

طبق اطلاعیه پذیره نویسی موضوع فعالیت این صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده ها و گواهی های سپرده بانکی، سهام و حق تقدم پذیرفته شده در بورس تهران و فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی است. حداقل و حداکثر سرمایه این صندوق ۱۰ و ۱۰۰ میلیارد تومان است. این صندوق شانزدهمین صندوق اوراق بهادارقابل معامله در فرابورس است.

به مناسبت این پذیره نویسی امروز در فرابورس ایران نشستی برگزار شد. وداد حسینی -مدیرعامل  مشاور سرمایه گذاری معیار -در این مراسم گفت : دارایی تحت مدیریت ما ۲۵۰ میلیارد تومان است. در گذشته نیز دو صندوق دیگر را نیز پذیره نویسی کردیم. همچنین در برنامه داریم که اولین صندوق پروژه اکتشاف معدن و صندوق سینما و دارو را هم پذیره نویسی کنیم.

در ادامه شهاب الدین ادیب مهر مدیر سرمایه گذاری صندوق معیار گفت: هدف اصلی این صندوق جمع آوری منابع و سرمایه گذاری آن در اوراق بانکی اوراق با درآمد ثابت و مجموع دارایی هایی است که جریان نقدی با ثبات و پایداری را ایجاد کند. در کنار این برای اینکه جذابیت داشته باشد باید نرخ بازدهی ما مقداری از شبکه بانکی بالا تر باشد.

وی افزود: قرار بود از ۲۲ تا ۳۰ مهر پذیره نویسی صندوق ادامه داشتته باشد که در روز اول کل واحد های سرمایه گذاری کامل پذیره نویسی شد البته برنامه هایی برای افزایش سقف صندوق داریم. اگر از سازمان بورس مجوز بگیریم معاملات ثانویه صندوق را شروع خواهیم کرد و سعی داریم نقد شوندگی منابع صندوق را حفظ کنیم.

سعید جعفری از مدیران این صندوق در ادامه این مراسم اظهار کرد: رویکرد اصلی ما در سال های گذشته ارائه تحلیل و خدمات بازارگردانی در بازار سهام بود. در عین حال بازار اوراق با درآمد ثابت در کشور در حال توسعه است. در دنیا بازار بدهی بیش از ۶۰ درصد بازار سرمایه را تشکیل می دهد. البته سهم بازار بدهی در ایران رو به رشد است.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر سالانه  ۲۰۰ هزار میلیارد تومان پتانسیل جذب نقدینگی از سمت صندوق های با در آمد ثابت وجود داشته است اما نقدینگی در سال ۱۳۹۷، ۴۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است. در شرایط فعلی بازار جذابی برای توسعه این بازار وجود دارد. ما این پتانسیل را داریم که در بازار سهام هم نقش فعالی داشته باشیم.

انتهای پیام

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار