تحریم بهترین فرصت برای استفاده از توانمندی‌های بومی کشور است

تحریم بهترین فرصت برای استفاده از توانمندی‌های بومی کشور است

وزیر راه و شهرسازی شرایط تحریم را بهترین فرصت برای استفاده از توانمندی‌های داخلی توصیف کرد و گفت: باید بتوانیم از این فرصت برای استفاده از ظرفیت‌های دانشی و انسانی خود به منظور دستیابی به توسعه پایدار بهره ببریم چرا که اگر این فرصت از دست برود قابل برگشت نیست.

به گزارش ایسنا،  دکتر محمد اسلامی در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه علم وصنعت که امروز در مجتمع امام خمینی این دانشگاه برگزار شد، با تاکید بر اینکه سرانجام آموزش و پژوهش در دانشگاه ها باید موجب توسعه متوازن فرهنگ قدرت و در نهایت کسب وکار باشد، گفت: پژوهش وآموزشی که نتواند به  این سه مولفه اصلی برسد و زندگی و معیشت جامعه را بهبود ندهد تاثیرگذار نخواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: کشور آلمان در کمتر از یک دهه گذشته تعداد ۲۷۰ دانشگاه داشت که به دلیل تربیت دانش آموختگان بیکار متوقف شدند و در نتیجه این دانشگاه ها ماموریت خود را به سمت کارآفرینی تغییر دادند بنابراین دانشگاههای ما  نیز باید کارافرینی و تربیت دانش آموختگان با مهارت را یکی از ماموریت‌های اصلی خود قرار دهد.

وزیر راه و شهرسازی تحریم‌های فعلی را بهترین شرایط برای استفاده از ظرفیتهای دانشی ومنابع انسانی به منظور رسیدن به توسعه و رفع مشکلات دانست و گفت: ما در شرایط فعلی که در تحریم قرار داریم می توانیم با اتکا به همین توانایی داخلی به اقتدار اقتصادی دست یابیم و اگر این فرصت از دست رود به سادگی قابل برگشت نیست و من معتقد هستم این قابلیت به صورت بالقوه در کشور ما وجود دارد.

اسلامی همچنین فعالیتهای صورت گرفته دانشگاه علم و صنعت در حوزه پژوهش را موفقیت آمیز دانست و گفت: جهت گیری‌های خوبی در عرصه حمل ونقل در دانشگاه علم وصنعت صورت گرفته وما افتخار این را داریم که همکاریهای مشترکی با این دانشگاه داشته باشیم و از ظرفیتهای داخلی در ساخت وسازهای و حمل  ونقل استفاده کنیم و درآینده نزدیک نیز قراردادی در این زمینه امضا خواهد شد.

انتهای پیام

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار