جایگاه کشور در تولید پسته ارگانیک باید ارتقا یابد

جایگاه کشور در تولید پسته ارگانیک باید ارتقا یابد

کد خبر: 83163768 (6831676)

تاریخ خبر: 1397/10/18 ساعت: 18:57
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس در گزارش روز سه شنبه خود به نقل از محمد صادق حمیدیان در کارگاه آموزشی تغذیه پسته در شیراز افزود: اختلاف قیمت بین محصول ارگانیک پسته و محصول غیر ارگانیک گاه تا 300 درصد می رسد که همین اختلاف قیمت بیانگر این است که باید به سمت تصاحب بازار محصولات ارگانیک برویم.
وی ادامه داد: در 50 سال گذشته اشتباهات انسانی همراه با قهر طبیعت و شرایط بد جوی سبب تعمیق مشکل خشکسالی در استان شده و در چنین شرایطی بهترین و تنها راه، استفاده از مکانیزم های صحیح مدیریتی است.
حمیدیان اظهار داشت: اینکه ما در کاشت پسته شیوه جدیدی را اتخاذ کردیم به این دلیل بود که یا نیاز به این تغییر رویکرد داشتیم و یا ناگزیر به انجام این کار بودیم.
او بیان کرد: کاهش حجم منابع آبی در مخازن قابل استحصال در کشاورزی بر روی خاک نیز آثار نامطلوبی به جای گذاشته و سبب شده که خاک حاصلخیز، شور شود.
وی افزود: گیاه پسته دارای ویژگی هایی است و برخی نقاط استان از شرایط لازم برای تولید این محصول اقتصادی و مقاوم برخوردار است اما روش و نوع کار در کشت پسته نیز مهم است.
حمیدیان گفت: کاشت پسته توسط کشاورزان در پاره ای مواقع با سعی و خطا انجام شده و در این کارگاه آموزشی به دنبال این هستیم تا مدیریت بهتری بر روی منابع مورد نیاز تولید پسته اعمال شود.
6122 /6118

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار