سالانه 60 بنای تاریخی درکشور مرمت می شود

سالانه 60 بنای تاریخی درکشور مرمت می شود

کد خبر: 83163652 (6831413)

تاریخ خبر: 1397/10/18 ساعت: 17:28
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا، پرهام جانفشان روز سه شنبه درجمع خبرنگاران در بوشهر افزود: بخش خصوصی تاکنون برای این بناها 800 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است و زمینه اشتغال مستقیم یکهزار و 20 نفر را فراهم کرده است.
وی اظهارداشت:درشهرستان بوشهر خانه نجفی به سرمایه گذار واگذار و سال آینده به بهره برداری می رسد و برای عمارت ملک و قلعه زائر خضر خان نیز به زودی تصمیم گیری می شود.
جانفشان اضافه کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی همه ابنیه در اختیار دولت که قابل واگذاری و صرفه اقتصادی دارند باید به بخش خصوصی واگذار شود در این راستا صندوق احیا در خصوص واگذاری این ابنیه به دستگاههای اجرایی منع قانونی دارد.
وی یادآورشد: بناهایی که به بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار واگذار می شود مرمت و تجهیز می کند که به نسبت سرمایه گذاری انجام شده چند سال می تواند از آن بهره برداری کند.
جانفشان افزود: با توجه به قابلیتهای بی نظیر استان بوشهر در بخش گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و همدلی موجود در استان در بحث احیا بناها و توسعه گردشگری جزو استان های ممتاز خواهد بود و در بعد گردشگری برنامه برای ایران 2020 این استان می تواند به مقصد گردشگران خارجی تبدیل شود.
رئیس هیات مدیره صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کاروانسرای ها و خانه های تاریخی باتوجه به وسعت ، ظرفیت و شان آنها می توان برایشان کاربری های مختلفی از جمله بوتیک هتل تعریف کرد.
وی یادآورشد: عمارت ملک در بوشهر نیز با توجه به وسعتی که دارد قابلیت تبدیل به بوتیک هتل دارد اما قبل از آن باید کار مرمت و استحاکم بخشی آن انجام شود.
جانفشان تاکید کرد: استان بوشهر باتوجه به ظرفیت های گردشگری و بافت تاریخی پرنشاطی که دارد می تواند به عنوان یک برند در توسعه گردشگری مطرح شود.
وی یادآورشد: بدلیل حمایت استان می توان بناهایی که از متصرفان تخلیه شده را تا قبل از سال به چرخه بهره برداری و مرمت وارد کرد.
این مقام مسوول گفت: کار اصلی صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی را ترمیم ابنیه تاریخی، به چرخه درآوردن و احیای آنها در اقتصاد کشور، اشتغالزایی و توسعه گردشگری است.
جانفشان افزود: صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی یک صندوق نوپایی است هرچند 10 سال است که شکل گرفته ولی تا قبل از دولت یازدهم فعالت چشمگیری نداشت و بیشتر کار پژوهشی انجام می داد ولی با تاکید رئیس جمهوری این صندوق در بحث واگذاری بصورت بهره برداری بناهای تاریخی، استفاده بهینه و به چرخه درآوردن آنها، رونق اقتصادی، گردشگری، اشتغال و مرمت نقش آفرینی می کند.
وی یادآورشد: در همین راستا مسئولیت این صندوق در بخش صنایع دستی و فرش دستبافت افزایش یافت و اساس نامه جدید این صندوق درحال تدوین است.
این مقام مسئول افزود: تلاش می شود تا پایان سال اساس نامه آن به تصویب دولت برسد و در شرایط جدید به عنوان صندوق توسعه صنایع دستی، فرش دستباف و احیای بناهای تاریخی تغییر نام می دهد.
6047/6045

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار