هشدار بحران تغییرات آب و هوایی و زیست محیطی در عراق

هشدار بحران تغییرات آب و هوایی و زیست محیطی در عراق

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری الوطن عراق، در این گزارشها به پنج چالش جدی که مرتبط با  تغییرات آب و هوایی و دارای اولویت برای این کشور پرداخته شده است.

بر اساس ان گزارشها، نخستین چالش پیش روی عراق فقدان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به دلیل وابستگی بی رویه این کشور به درآمدهای نفتی است.    

چالش دوم، ضعف توانایی دولت برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و بحران های زیست محیطی است.

این گزارشها می افزاید، چالش سوم عراق، تکیه بیش از حد به منابع آبی که از کشورهای مجاور به این کشور سرازیر می شود و چالش بعدی نیز کوچ دسته جمعی و مهاجرت اجباری افراد است.

در این گزارش هاکه به شورای امنیت ارائه شده، پنجمین چالش پیش روی عراق را افزایش تنش های قومی و قبیله ای برای دستیابی به غذا و آب عنوان کرده است.

در یکی از این گزارشها، به دفتر سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) و دیگر نهادهای بین المللی توصیه شده تا خطرات امنیتی مرتبط با تغییرات آب و هوایی را رصد کرده و از گفت وگوهای منطقه ای برای دستیابی به راه حل هایی در زمینه آب و چالش های زیست محیطی حمایت کنند.

بر اساس گزارش های سازمان ملل متحد یکی از مهم ترین بحران های کنونی و دهه های آینده در کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا بحران آب است.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار