کوچک کردن شکم با 10 ماده غذايي خوشمزه!!

کوچک کردن شکم با 10 ماده غذايي خوشمزه!!

کوچک کردن شکم با 10 ماده غذايي خوشمزه!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - براي کوچک کردن شکم چي بخوريم؟

اگرچه نخوردن غذاي زياد راه‌حل اصلي کاهش وزن است اما غذاهاي خاصي وجود دارند که به شما در کاهش وزن کمک مي‌کنند. در اين مقاله به بحث و بررسي درباره اين مواد غذايي سالم که به کاهش وزن در شما کمک مي‌کنند خواهيم پرداخت.
برخي مواد غذايي از جمله آووکادو، ماست، تخم‌مرغ، ميوه، لوبيا و ... براي کوچک کردن شکم بسيار مفيد هستند. اکثر اين مواد ميزان فيبر بالايي دارند و با تامين کالري‌هاي مفيد به روند کاهش وزن شما کمک زيادي مي‌کنند.
بيشتر اين غذاها در رژيم‌هاي غذايي سالم وجود دارند و در يک چيز مشترک هستند: آنها سرشار از فيبر اند که باعث مي‌شود شما تا زمان بيشتر احساس سيري کنيد و چگالي انرژي کمتري را حس کنيد به اين معني که شما مي‌توانيد به مقدار کافي مواد غذايي را مصرف کنيد بدون آن که بخواهيد بيش از حد کالري به بدنتان برسانيد. مواد غذايي که در اين مقاله به آن اشاره مي‌شود را در برنامه‌غذايي خودتان جا دهيد تا بتوانيد راحت‌تر به وزن ايده‌آل خود برسيد.

بيشتر بدانيد : روشهاي کوچک کردن شکم در خانه

کوچک کردن شکم با آووکادو

آووکادو مملو از چربي تکثير نشده، فيبر غذايي، پتاسيم و مواد شيميايي است. بر اساس مطالعات معتبر علمي، افرادي که آووکادو مصرف مي‌کنند شاهد شاخص توده‌بدني، وزن و اندازه دورکمر کمتري نسبت به کساني هستند که به اين غذاي سبز بي‌توجهي مي‌کنند. با اين که آووکادو داراي کالري بيشتري نسبت به ديگر ميوه‌جات و سبزيجات است، با داشتن چربي کافي و ترکيب فيبر خوب مي‌تواند به شما در کاهش وزن کمک نمايد. شما مي‌توانيد کمي از آن را به سالاد، ساندويچ و ... اضافه کنيد. بنابراين براي کوچک کردن شکم خود مصرف آووکادو را شروع کنيد.

کوچک کردن شکم با تخم‌ مرغ

تخم‌ مرغ مملو از پروتئين، چربي و مواد غذايي ضروري بدن مانند ويتامين دي و کولين با کيفيت بالاست. اين پروتئين‌ها، زماني که علاقه به خوردن آنها داريد آن را به يک نيروگاه براي کاهش وزن تبديل مي‌کند. خوردن صبحانه با پروتئين بالا به بهبود کاهش وزن کمک مي‌کند چرا که پروتئين با کنترل گرسنگي و هورمون‌هاي اشتها، سيري را افزايش مي‌دهد و تا زمان ناهار گرسنگي شما را کنترل مي‌کند. يک مطالعه علمي معتبر نشان داد که خوردن تخم مرغ براي صبحانه باعث ايجاد سيري بيشتري در فراد نسبت به شيريني مي‌شود که نتيجه آن خوردن کمتر مواد غذايي در طول روز است.

کوچک کردن شکم با لوبيا

براي لاغري شکم لوبيا بخوريد! همه انواع لوبيا مملو از فيبر هستند که در واقع زماني که مي‌خواهيد لاغر شويد چرا که باعث مي‌شود در مدت زمان بيشتري احساس سيري داشته باشيد و در نتيجه گرسنگيتان را کنترل کنيد. خوردن لوبيا و حبوبات فوايد بسيار زيادي براي سلامتي انسان دارد که از جمله آن مي‌توان به کاهش فشار خون، کاهش ليپوپروتئين کم‌چگالي و نيز کاهش خطر ابتلا به بيماري قلبي و عروقي اشاره کرد. حبوبات کالري نسبتا کمي دارند و داراي پروتئين نيز هستند. سعي کنيد از اين حبوبات در وجي‌برگر، سوپ و سالاد استفاده کنيد.

بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم در عرض يک هفته!!

کوچک کردن شکم با ماست

ماست مملو از پروتئين و سرشار از پروبيوتيک است که براي سلامت معده و روده مناسب است و مي‌تواند در کاهش وزن به شما کمک کند. سلامت روده مستقيما مي‌تواند بر روي وزن شما تأثير بگذارد و خوردن بيشتر فيبر و پروبيوتيک به باکتري روده شما کمک مي‌کند که مي‌تواند براي بهبود متابوليسم شما مفيد باشد. همچنين مي‌توانيد از ماست چکيده براي پروتئين بيشتر بهره ببريد. علاوه بر اين، مطالعه‌اي نشان داد که ماست چکيده با کاهش اشتها و افزايش سيري در ارتباط است. حواستان به قندي که به ماست‌هاي طعم‌دار اضافه مي‌شود باشد چرا که فقط کالري را افزايش مي‌دهد. به جاي آن از ميوه‌هاي تازه براي شيرين کردن ماست استفاده کنيد.

کوچک کردن شکم باسالمون (ماهي آزاد)

سالمون يک منبع غني از پروتئين‌هاي با کيفيت بالاست و مجموعه‌اي از چربي‌هاي مفيد است يعني اسيد چرب امگا سه. رژيم غذايي که در آن از اسيد چرب امگا سه به وفور استفاده شده باشد به افراد کمک مي‌کند تا احساس سيري بيشتري نسبت به کالري بدنشان داشته باشند. خوردن سالمون يک روش خوشمزه و متنوع است که خوردن آن دو هفته يک‌بار توصيه مي‌شود.

کوچک کردن شکم با انواع مختلف ميوه

ميوه‌ها گاهي به دليل داشتن قند طبيعي بدنام شده اند. اما بايد بدانيد که ميوه مي‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند به خصوص اگر شما از ميوه تازه به جاي غذاهاي سنگين و يا ميان‌وعده هاي ناسالم استفاده کنيد. شما با اين روش علاوه بر اين که شيريني مورد نياز را دريافت مي‌کنيد، از مزاياي فيبري و آنتي اکسيداني آن نيز بهره مي‌بريد. تحقيقات اخيري که در يکي از ژورنال‌‌هاي معتبر چاپ شده است نشان داد که مصرف ميوه با کاهش ريسک ابتلا به چاقي و اضافه وزن در ارتباط است. جدا از سبزيجات و جذب فيبر از ميوه به عنوان يک عنصر لازم براي يک رژيم غذايي سالم ياد مي‌شود.

بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم با 7 روش بدون دردسر!!

کوچک کردن شکم با پاپ کورن

تا جايي که اين کرانچي محبوب پر از کره و چربي نباشد، يک ميان‌ وعده عالي براي کاهش وزن است. پاپ‌کورن نه تنها مملو از فيبر است، بلکه داراي پروتئين نيز هست. خوردن 28 گرم پاپ‌کورن، مي‌تواند 4 گرم فيبر و 4 گرم پروتئين را به بدن شما برساند. اين ترکيب باعث شده تا اين ماده غذايي هنوز قدرتمند باشد. پاپ کورن پر از هواست بنابراين مي‌تواند حجم زيادي از غذا را بدون توليد مقدير زيادي کالري براي شما به ارمغان بياورد. شما مي‌توانيد 3 فنجان کامل پاپ کورن را در فقط 100 کالري مصرف کنيد.

کوچک کردن شکم با بادام

بادام يکي از منابع اصلي فيبر و مملو از پروتئين است. خوردن غذاهايي که داراي يک تا دو مشت بادام هستند توصيه مي‌شود چرا که فيبر و پروتئين آن باعث مي‌شود تا احساس سيري بيشتري داشته باشيد و در نتيجه از تنقلات ناسالم در طول روز پرهيز کنيد. بادام مملو از ويتامين اي است و منبع بسيار خوبي از چربي‌هاي سالم است و يکي از بهترين گزينه‌ها براي استفاده در سالاد و يا در کنار غذاهاست. شما همچنين مي‌توانيد بادام را در کنار آجيل‌هاي ديگر مصرف کنيد و يا آن را در صبحانه استفاده کنيد و يا به راحتي يک کيسه کوچک از آن در کيفتان قرار دهيد.

کوچک کردن شکم با گريپ فروت

بله گريپ‌ فروت مي‌تواند به شما در لاغري کمک کند به خصوص اگر در خطر ابتلا به ديابت باشيد. تحقيقات گوناگون نشان مي‌دهد که افراد چاقي که پيش از هر وعده غذايي نيمي از گريپ‌فروت را ميل مي‌کنند، به طور ميانگين کاهش وزني ½3 پوند در 12 هفته را شاهد بوده‌اند. نوشيدن آب گريپ‌فروت نيز همين تأثير را دارد. با اين حال آب گريپ‌فروت ويژگي اثبات شده چربي‌سوزي ندارد و شايد فقط به شما احساس سيري دهد.
مراقب باشيد: در صورتي که دارو‌هاي خاصي را مصرف کنيد نمي‌توانيد گريپ‌فروت مصرف کنيد بنابراين به راهنماي دارو‌ها توجه کنيد و يا با دکتر داروساز و پزشکتان مشورت کنيد.

کوچک کردن شکم با شکلات تلخ

آيا از خوردن شکلات بين وعده‌هاي غذايي لذت مي‌بريد؟ براي کوچک کردن شکم خوردن شکلات تلخ را فراموش نکنيد. شما مي‌توانيد يک يا دو تکه شکلات تلخ که نوع شيري نباشد را امتحان کنيد. در يک مطالعه گفته شد که عاشقان شکلات که شکلات تلخ مي‌خورند 15 درصد کمتر نسبت به کساني که شکلات شيري مي‌خورند، طي چند ساعت پس از خوردن شکلات به سمت پيتزا مي‌روند.

بيشتر بدانيد : کوچک کردن‬ سريع ‫‏شکم تا نوروز، با چند روش

بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم در 14 روز با خوردن آب اين ميوه!!

بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم با 8 راه ساده!!

بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم و پهلو با 4 راهکار موثر!!


منبع : zendegionline.ir


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

غذايي خوشمزه

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار