سمنان| برخورد قاطع با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی

سمنان| برخورد قاطع با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، جعفر مرادی حقیقی عصر امروز در جمع خبرنگاران در سالن شهید شاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اراضی کشاورزی استان سمنان، گشت‌های حفاظت از اراضی کشاورزی استان سمنان در طول سال به صورت مستمر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این گشت‌ها در ایام خاص سال  به ویژه تعطیلات نوروز و دیگر تعطیلات به صورت ویژه در سراسر استان سمنان اجرا می‌شود.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه در راستای مردم محوری طرح‌های حفاظت از اراضی کشاورزی، سامانه ارتباط مردمی حفاظت از اراضی کشاورزی برای گزارش‌های مردمی ایجاد شده است افزود: این سامانه با شماره سه رقمی 131 در سراسر استان سمنان به صورت شبانه روزی فعال است.

مرادی حقیقی عنوان کرد: شهروندان استان سمنان می‌توانند پس از شناسایی تخلفات حوزه اراضی کشاورزی به ویژه تخلف تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و باغی و نیز تصرفات غیرقانونی و زمین‌خواری در استان سمنان، آن را از طریق سامانه 131 اطلاع دهند.

به گفته وی، اعلام استفاده‌های غیرمجاز از اراضی دولتی و ملی و نیز شناسایی و اعلام اراضی کشاورزی رها شده و بایر، از کاربردهای سامانه ارتباط مردمی حفاظت از اراضی کشاورزی است که در استان سمنان راه‌اندازی شده است.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به مهم‌ترین برخوردهای انجام شده با متخلفان امور اراضی از سوی گشت‌های حفاظت از اراضی کشاورزی استان سمنان در طرح ویژه فروردین ماه امسال گفت: در این طرح تخلف در یک هزار و 492 متر مربع بنای غیرمجاز و چهار هزار و 631 متر دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان سمنان گزارش شد که گشت‌های حفاظت از اراضی کشاورزی استان سمنان به موقع در محل‌های اعلام شده حضور یافته و اخطارهای لازم را به متخلفان دادند و عملیات تغییر کاربری غیرمجاز در این اراضی متوقف شد.

مرادی حقیقی با اشاره به اینکه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی، مهم‌ترین تخلفات این حوزه در استان سمنان است اضافه کرد: در طرح فروردین ماه امسال، اکیپ‌های حفاظت از اراضی کشاورزی در همه شهرستان‌های استان سمنان تشکیل شده و مأموریت انجام داد.

انتهای پیام/ش

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار