اعتبارات بین شهرستان ها عادلانه تقسیم شود

اعتبارات بین شهرستان ها عادلانه تقسیم شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی شجاعی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با تاکید براینکه تنها مراکز شهری نیازمند توسعه و اعتبارات نیستند، اظهار کرد: فرمانداران هرچه سریع تر کمبودها و نیازهای ضروری شهرستان ها را احصا و برای مدیران کل ارسال کنند تا نسبت به تهیه آن ها اقدام شود.

شجاعی تصریح کرد: پیش از توزیع اعتبارات نیازهای هر شهرستان شناسایی و اعلام شود تا شاهد بی عدالتی در توزیع اعتبارات در سطح استان نباشیم.

وی در ادامه به استقرار نداشتن برخی ادارات در شهرستان ها پس از گذشت ۱۴ سال از استان شدن خراسان شمالی اشاره کرد و افزود: مستقر نبودن برخی ادارات و نهادها در شهرستان‌های راز و جرگلان، گرمه و جاجرم به شهروندان صدمه می زند، دلیلی ندارد مردم برای پیگیری امورات خود به مرکز استان مراجعه کنند.

برگزاری یک رویداد ملی در هر ماه از سال ۹۸

استاندار خراسان شمالی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید براینکه در سال ۹۸ باید هر ماه میزبان یک رویداد ملی و بین المللی در استان باشیم، گفت: قطعا هراندازه در جشنواره ها هزینه شود به همان اندازه و چه بسا بیشتر فرصت سرمایه گذاری ایجاد می شود.

شجاعی اظهار کرد: برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی سبب حضور افراد درجه یک کشوری می شود که این امر در رفع مشکلات و معضلات استان تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه بدون بخش خصوصی نمی توان برای توسعه استان اقدامی انجام داد، تصریح کرد: خراسان شمالی باید استانی امن برای سرمایه‌گذاران باشد چراکه بودجه‌های دولتی تاثیری در روند توسعه استان ندارد.

استاندار خراسان شمالی در ادامه ضمن اعلام اینکه در آینده نزدیک با هر یک از وزارتخانه نشست برگزار می شود، بیان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی درخواست های خود را هر چه سریعتر به استانداری ارائه دهند تا از طریق وزارتخانه مربوطه پیگیری شود.

انتقاد از رای های بدون شناخت مدیران به مصوبات

شجاعی همچنین از رای های بدون شناخت مدیران به مصوبه های کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی انتقاد کرد و گفت: مدیران به موضوعات مصوبات توجه کنند، چنانچه متوجه نمی شوید موافقت نکرده و رای ندهید.

وی تاکید کرد: دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تمامی طرح ها را پیش از برگزاری نشست ها در اختیار مدیران قرار دهد تا با مطالعه و شناخت به طرح ها رای دهند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه به مصوبات کارگروه زیربنایی و شهرسازی تذکر داد و بیان کرد: طرح های این مصوبه منتفی است، بنابراین اداره کل راه و شهرسازی منتظر برگزاری جلسات نباشد چراکه طرح‌ها معطل مانده و کارایی و ماهیت خود را از دست می‌دهد.

شجاعی همچنین از رای موافق مدیران و اعضای شورای برنامه ریزی با تغییر کاربری زمین های باقرخان بجنورد از گردشگری به مسکونی انتقاد کرد و گفت: این نوع موافقت نشان دهنده نیاز نداشتن به طرح های گردشگری است.

وی عنوان کرد: اولویت اصلی خراسان شمالی گردشگری است دلیل ندارد چنین زمینی به مسکونی تغییرکاربری یابد، بنابراین تغییر کاربری زمین جز در موارد ضروری، قابل قبول نیست.

استاندار خراسان شمالی همچنین نسبت به لغو اعتبارات هفت طرح پژوهشی دستگاه های اجرایی استان دستور داد و تاکید کرد: ضرورت دارد نوع کاربرد این طرح ها مورد بررسی قرار گیرد.

برق رسانی به تمام روستاها در اولویت قرار گیرد

شجاعی در ادامه بر ضرورت برق رسانی به روستاها و آبادی های فاقد برق تاکید کرد و افزود: مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی تا دو روز آینده روستاها و آبادی های فاقد برق را اعلام و نسبت به برق رسانی آن مناطق اقدام کند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار