نمایندگان آمریکا حمایت تسلیحاتی از متخاصمان یمن را ممنوع کردند

نمایندگان آمریکا حمایت تسلیحاتی از متخاصمان یمن را ممنوع کردند

در این قطعنامه که به عنوان تبصره بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۲۰ اعمال خواهد شد، پیشنهاد تد لیو و چند نماینده دیگر دموکرات با ۲۲۳ رای موافق در مقابل ۲۰۵ رای مخالف به تصویب رسید که به موجب آن حق استفاده از منابع مالی برای انتقال هرگونه تسلیحات یا خدمات نظامی به عربستان سعودی یا امارات متحده عربی بر اساس قانون اختیارات شرایط اضطراری ندارند.

دولت ترامپ با توجیه ایران هراسی و اقدامات نمایشی، از این قانون استفاده کرد و در ماه مه قرارداد فروش تسلیحات و خدمات نظامی به ارزش هشت میلیاد دلار را با رژیم سعودی، امارات متحده عربی و اردن به امضا رساند.

این مساله روز گذشته هم در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مورد بحث قرار گرفت و با انتقادهای فراوان سناتورها مواجه شد.

همچنین در تبصره دیگر تصویب شده در بخش ۱۱۴ قانون بودجه وزارت دفاع آمده است که از بودجه های دفاعی نمی توانند برای ارائه کمک به عربستان سعودی یا امارات متحده عربی یا هر کشور دیگری که در جنگ یمن بهره برداری کند، استفاده کنند.

این قطعنامه باید در سنای آمریکا هم تصویب و به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد در حالی که دونالد ترامپ، پیش از این قطعنامه دو حزبی ممنوعیت فروش سلاح به سعودی ها در جنگ یمن را وتو کرد.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار