هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار شد

هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته سوم این رقابت‌ها عصر جمعه ۵۴ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب شه راد زودتر از خط پایان گذشت و ابراهیم قره داشلی با اسب امیر پاشا و بنیامین جرجانی با اسب الیف ناز به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ به مسافت هزار متر بود که رامین قهرمانی با اسب گلشاد گز عنوان اول را به دست آورد و نورمحمد بهادر با اسب عجب شیر و جواد آچاک با اسب یل فام به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب جانام موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب وروجک گمیشان و عیدمحمد غراوی با اسب بارون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب آزملیسا زودتر از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب انجوی و بنیامین جرجانی با اسب اوبلا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب نایس لیدی نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و عبدالرحیم آرمیده با اسب تابنده و رامین قهرمانی با اسب پاکی رو نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب اوزان موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب آل مرد و بنیامین جرجانی با اسب ایل طاها به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، کمال دالیجه عطا با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، محمد خوجملی دو مقام نخست کسب کرد، آرمین آق آتابای موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام دوم شد و رامین قهرمانی یک مقام نخست و یک مقام سوم به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار