تبلیغات

هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته سوم این رقابت‌ها عصر جمعه ۵۴ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب شه راد زودتر از خط پایان گذشت و ابراهیم قره داشلی با اسب امیر پاشا و بنیامین جرجانی با اسب الیف ناز به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ به مسافت هزار متر بود که رامین قهرمانی با اسب گلشاد گز عنوان اول را به دست آورد و نورمحمد بهادر با اسب عجب شیر و جواد آچاک با اسب یل فام به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب جانام موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب وروجک گمیشان و عیدمحمد غراوی با اسب بارون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب آزملیسا زودتر از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب انجوی و بنیامین جرجانی با اسب اوبلا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب نایس لیدی نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و عبدالرحیم آرمیده با اسب تابنده و رامین قهرمانی با اسب پاکی رو نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب اوزان موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب آل مرد و بنیامین جرجانی با اسب ایل طاها به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، کمال دالیجه عطا با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، محمد خوجملی دو مقام نخست کسب کرد، آرمین آق آتابای موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام دوم شد و رامین قهرمانی یک مقام نخست و یک مقام سوم به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

اسبدوانی پاییزه برگزار

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات