بیش از 500 اثر تاریخی در استان اصفهان مرمت می شود

بیش از 500 اثر تاریخی در استان اصفهان مرمت می شود

کد خبر: 82946022 (6545351)

تاریخ خبر: 1397/03/28 ساعت: 19:46
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان روز دوشنبه به نقل از فریدون الهیاری افزود: با توجه به تخصیص بودجه مرمتی و نزدیک شدن به پایان سال مالی، پروژه های مرمتی در سال 97 با سرعت عمل و دقت بیشتری انجام می شود.
وی که در جلسه هماهنگی ناظرین پروژه های عمرانی و مرمتی 24 شهرستان استان اصفهان سخن می گفت، با اشاره به اینکه سال گذشته در مجموع بیش از 600 طرح مرمتی در استان انجام شد، اضافه کرد: بهبود کیفیت عملیات مرمتی بیش از 500 پروژه تاریخی استان در سالجاری، با توجه به اهمیت آن در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
وی با اشاره به اهمیت توجه به کمیت و کیفیت اجرای طرح های مرمت آثار تاریخی گفت: نظارت باید حرفه ای تر از گذشته صورت بگیرد و آموزش ناظران و پیمانکاران به روز باشد و انتخاب پیمانکاران کیفی نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
بیش از 600 طرح مرمت آثار تاریخی در سال گذشته توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان اجرا و از ابتدای امسال نیز 380 طرح جدید مرمتی در استان آغاز شد.
استان اصفهان با بیش از 22 هزار اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات 'وزوان'،'مزدآباد' و 'مون' به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.
در این استان بیش از 600 خانه تاریخی نیز وجود دارد که بیش از نیمی از آنها در شهر اصفهان است.
7150 ت /6027

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها