مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی‌هایی در بین کشاورزان شده است

مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی‌هایی در بین کشاورزان شده است

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان با اشاره به تجمع کشاورزان در اصفهان، گفت: مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی‌هایی در بین کشاورزان شده است.

علی بختیار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تجمع کشاورزان اصفهانی در اعتراض به مسئله آب، بیان کرد: مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی‌هایی شده است. استان اصفهان مجموعه بزرگی از صنایع را در اختیار دارد و حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار این صنعت است و در عین حال این صنعت بخش زیادی از منابع آبی اصفهان را از بین برده است.

وی در ادامه تصریح کرد: راه‌حل مشکل آب، تقابل بین استان‌ها یا طرح‌های بین‌استانی نیست بلکه راه‌حل، شیرین‌سازی آب دریای عمان و خلیج‌فارس و انتقال آن به استان‌ها است.

بختیار در ادامه با اشاره به ماده ۳۶ قانون برنامه ششم، بیان کرد: طبق این ماده شیرین‌سازی آب دریای عمان و خلیج فارس و انتقال آن به استان‌ها یک تکلیف است که نه تنها مشکل آب استان اصفهان بلکه مشکلآت تمامی استان‌ها را حل خواهد کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صنعت اصفهان که متشکل از پالایشگاه، پتروشیمی، ذوب‌آهن و سایر بخش‌ها است، اکنون باید به داد مشکل آب اصفهان برسد. صنعت کشور متناسب با شرایط مرکز کشور گسترش نیافته است.

بختیار در ادامه اظهار کرد: توسعه صنایع به ضرر اصفهان بوده است و اکنون که این کار انجام شده است، این صنعت باید این‌ بار را به دوش بکشد و در بحث شیرین کردن آب دریا و انتقال آن، همکاری کند.

وی در پایان گفت: امروز گروه‌های سرمایه‌گذاری هستند که حاضر به انجام این کار هستند. حدود یک‌سال است که کارگروهی از تمام بخش‌های مرتبط در کشور تشکیل شده تا بتوانیم آب شیرین‌کن‌ها را در کشور به راه بیاندازیم.

انتهای پیام

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار