اعتراض اسرائیل به برنامه سفر شاهزاده ویلیام به اراضی اشغالی و فلسطین

اعتراض اسرائیل به برنامه سفر شاهزاده ویلیام به اراضی اشغالی و فلسطین

به گزارش شفاف، روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارونوت" امروز (دوشنبه) نوشت: پیش بینی می‌شود شاهزاده ویلیام، نوه ملکه انگلیس ۲۵ ژوئن سفر دوره‌ای سه روزه خود را از اردن آغاز و سپس به فلسطین و در نهایت اراضی اشغالی سفر کند.

در برنامه سفر ویلیام که کاخ سلطنتی "کنزینگتون" انگلیس اعلام کرد، آمده است: برنامه سفر به اراضی اشغالی فلسطین برای اطلاع از تاریخ و جغرافیای شهر قدیمی قدس آغاز خواهد شد.

زئیو الکین، وزیر امور قدس در کابینه رژیم صهیونیستی در این باره واکنش نشان داده و مدعی شد:" متاسفانه انگلیس به دنبال سیاسی کردن سفر شاهزاده ویلیام است."

وی مدعی شد: "قدس از بیش از ۳۰۰۰ سال پیش پایتخت اسرائیل بوده و هرگونه تحریف حقایق در برنامه سفرها منجر به تغییر «واقعیت» نمی‌شود و من انتظار دارم معاونان ویلیام این «اشتباه» را اصلاح کند!"

هنوز پیرامون اظهارات این وزیر اسرائیلی طرف فلسطینی اظهارنظری منتشر نشده است.

هفته گذشته برنامه سفر ویلیام به اماکن مقدس ادیان قدس، جزو برنامه سفر وی به اراضی فلسطین و نه اراضی اشغالی اعلام شد.

کاخ سلطنتی انگلیس درباره این اماکن توضیحی نداده، اما روزنامه "یدیعوت آحارونوت" اعلام کرد: این اماکن شامل مسجدالاقصی، کلیسای القیامه، کلیسای یوحنا المعمدان و دیوار البراق خواهد بود.

این روزنامه به نقل از منبع اسرائیلی آگاه از جزئیات سفر ویلیام نوشت: کاخ سلطنتی انگلیس برای اجتناب از بروز جنجال سیاسی پیرامون حاکمیت اماکن مقدس قدس از ذکر اسامی اماکن دوری کرده است.

اسرائیل در جنگ ۱۹۶۷ قدس شرقی را به اشغال خود درآورد و آن را با بخش غربی این شهر که در سال ۱۹۴۸ بر آن کنترل یافت یکپارچه اعلام کرد.

رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۸۰ "قانون یکپارچه قدس" را صادر کرد، قانونی که این شهر را "پایتخت اسرائیل" می‌داند. این قانون موجب شد کشورهایی که سفارت‌شان در قدس غربی قرار دارد در اعتراض به این اقدام رژیم صهیونیستی و مخالفت با این قانون خواهان انتقال آن به تل‌آویو شوند.

اکثر کشورهای عضو سازمان ملل قدس شرقی را به عنوان پایتخت کشور فلسطین به رسمیت می‌شناسند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها