بودجه معاونت علمی در بخش تعاملات بین‌المللی 44 درصد ریزش کرد

بودجه معاونت علمی در بخش تعاملات بین‌المللی 44 درصد ریزش کرد

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مرکز تعاملات بین‌المللی علمی و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در لایحه سند مالی سال آینده کشور با کاهش بودجه جاری نسبت به ارقام مصوب سال جاری مواجه شده است.

این مرکز که به تصمیم معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با هدف زمینه‌سازی برای افزایش ارتباط علمی، فناوری و نوآوری با دیگر کشورها و همچنین دستیابی به جایگاه مشخص و قابل توجهی از تجارت منطقه‌ای و جهانی محصولات دانش‌بنیان شکل گرفته است، همچون ساختار بودجه‌ای کل این معاونت از بودجه جاری‌اش کاسته شده است.

معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری با توجه به جایگاه فرابخشی خود، مدیریت هماهنگی کلان فعالیت‌های فناوری، نوآوری در دستگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط با خارج از کشور، صادرات  کالا‌ها و خدمات دانش‌بنیان، عرضه و تقاضای فناوری (انتقال فناوری)، بسترسازی و توسعه دیپلماسی فناوری و... را بر عهده دارد.

بخشی دیگر از اهداف و وظایف این معاونت به شرح زیر است:

برنامه‌‌ریزی برای  بسط و گسترش روابط علمی و فناوری با دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللیبررسی موانع و مشکلات توسعه روابط علمی و فناوری با دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و ارائه راهکارها و فراهم کردن شرایط مناسب برای تسهیل و گسترش این روابطتدوین و اجرای سیاست‌های تقویت و توسعه مبادلات فناوری با سایر کشورها از طریق همکاری‌های بین‌المللی و سایر طرق مقتضیتبیین و پیگیری تصویب سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی و تشویقی با هدف توسعه صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیانبرنامه‌ریزی و تسهیل اقدامات اجرایی در حوزه دیپلماسی فناوریساماندهی و تبیین سیاست‌های حمایت از ایجاد و توسعه تشکل‌های صادراتی در حوزه فناوریحمایت از ایجاد و توسعه شبکه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی با مأموریت انتقال و تبادل فناوریکمک به توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان، حمایت از صادرکنندگان و نهادهای تسهیل‌گر فعال در این حوزهرصد فناوری‌های جدید در سطح جهانی و نیز رصد فرصت‌های بین‌المللی برای صدور فناوری

براساس آنچه در لایحه بودجه سال آینده آمده است، سهم مرکز تعاملات بین‌المللی علمی و فناوری از بودجه جاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 11 میلیارد و 500 میلیون تومان خواهد بود.

بودجه جاری مصوب این مرکز برای سال جاری 20 میلیارد و 800 میلیون تومان است که با این حساب لایحه سند مالی سال آینده 44.7 درصد افت بودجه را برای این بخش برآورد کرده است.

انتهای پیام/

 

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار