کمبود دارو در آذربایجان غربی نداریم/فعالیت ۷ پایگاه امداد هوایی

کمبود دارو در آذربایجان غربی نداریم/فعالیت ۷ پایگاه امداد هوایی

به گزارش خبرنگار مهر، سیعد رهبر سوره ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه داروهای کمیاب و نایاب به خوبی در استان فراهم شده است و کمبودی وجود ندارد افزود: توزیع دارو در جامعه فرآیند خاصی داشته و تحریم ها تاثیری در این‌خصوص نداشته است.

وی ادامه داد: اگر هم داروی مورد نیاز در آذربایجان غربی وجود نداشته باشد، درخواست آن دارو از استان همجوار انجام می شود در این راستا مردم نگران کمبود دارو در استان نباشند.

رهبر سوره از آموزش ۲۲ هزار نفر به صورت رایگان در سالجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز هلال احمر طبق قانون برنامه ششم توسعه ۳ ماموریت برای هلال احمر تشریح شده است که توسعه شبکه امداد نجات آموزش همگانی برای افزایش تاب آوری جامعه و توسعه مشارکت های مردمی از این وظایف است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به نقش رسانه ها در جامعه عنوان کرد: امروز رسانه ها نقش بسیار مهمی در جامعه داشته و درصدد ایجاد امنیت اجتماعی بر می آیند.

وی با بیان اینکه در هر ۳ محور فعال هستند، گفت: یکی از سازمان های مهم در حوادث و کنترل آن هلال احمر بوده که در تمام سال های گذشته جمعیت هلال احمر حضور داشته و به وظایف خود به خوبی عمل کرده اند.

رهبر سوره، بابیان اینکه جمعیت هلال احمر در ۲۴ ساعت شبانه روز در ۱۷ پایگاه ثابت استان فعال هستند، تاکیدکرد: امدادگران و پرسنل از خدمت رسانی تا امداد و نجات در حال فعال هستند۴ پایگاه موقت و ۳ پایگاه هوایی و کوهستان نیز در سطح استان وجود دارد که نزدیک به ۴ هزار نفرامدادگر فعالیت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی تصریح کرد: دیگر سازمان های امدادی نیز همراه جمعیت هلال احمر بوده و البته از دیرباز آموزش همگانی بر عهده جمعیت هلال احمر بوده به گونه ای که به شکل رایگان درسطوح مختلف در ۹‌ماه اول سال بیش از ۲۲ هزار نفر آموزش همگانی دریافت کرده اند.

وی، با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ نفر به صورت تخصصی آموزش دیده اند افزود: آموزش همگانی تاب آوری جامعه را افزایش داده تا جامعه بعد از هر حادثه قادر به بازگشت به حالت اولیه باشد که شرط این مسئله آموزش تمام مردم است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: ۱۳۶ هزار نفر از جمعیت های استان نیز در مراسمات مختلف آموزش دیده اند که این مسائل در کنار یکدیگر باعث ارتقا آمادگی جامعه در مقابل حوادث می شود.

وی، با اشاره به شبکه داوطلبین در جامعه، عنوان کرد: بیش از ۱۲ هزار نفر داواطلب ثبت شده در استان وجود دارد که این افراد اعلام آمادگی کرده اند که به شکل حرفه ای و مالی امدادرسانی کرده که از داوطلبان بیش از ۳ میلیارد تومان کمک شده است.

وی، با تاکید بر اینکه اعتماد مردم سرمایه اصلی جمعیت هلال احمراست، ادامه داد: بیش از ۸ اکیپ پزشکی و دندانپزشکی در روستاهای محروم سیستان بلوچستان حضور داشته که امداد رسانی به این مردم محروم انجام شد.

رهبر سوره، با اشاره به جمعیت هلال احمر در مهد های کودک تا دانشگاه ها در حال آموزش به همگان است، ادامه داد: جمعیت هلال احمر هر فرصتی را برای آموزش به مردم ارزشمند می شمارد به گونه ای که ۱۶ هزار نفر در بخش جوانان ساماندهی و ثبت شده داریم که از مهد هاو غنچه های هلال تا دانشگاه متغییر است‌.

وی با بیان اینکه  ۱۷ پایگاه ثابت امداد و نجات، ۲ پایگاه ثابت کوهستان، ۲ پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری و یک پایگاه امداد هوایی در این طرح حضور دارد گفت: همچنین چهار پایگاه امداد و نجات بین شهری موقت در محل قره تپه سلماس، سه راهی دارلک در مهاباد، سه راهی قره کلیسا در چالدران و احمد آباد شاهین دژ فعال است.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار