نمره قبولی بانک مرکزی در بهبود وضعیت بازار سکه و ارز

نمره قبولی بانک مرکزی در بهبود وضعیت بازار سکه و ارز

دوشنبه ، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ، ۱۱:۲۴

فرستادن به ایمیل چاپ

gold_bars_and_euro_bank_notes_08545CS-U
طلانیوز:نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با مطلوب خواندن سیاست های دولت به ویژه بانک مرکزی در ساماندهی بازار ارز و سکه، گفت: دولت به ویژه تیم اقتصادی آن باید در تحکیم و تقویت روابط خود با مجلس تلاش کند.

 

 

عین الله شریف پور با اشاره به وضعیت بازار ارز، اظهارداشت: در مجموع اقدام دولت به ویژه بانک مرکزی در کنترل قیمت ارز با عنایت به شوکی که پس از عید به بازار وارد شد خوب و مطلوب بوده است.

 

وی، با بیان اینکه متاسفانه نرخ ارز اعلامی دولت با نرخ مورد معامله در بازار متفاوت است، افزود: دولت از طریق سامانه نیما اقداماتی را در راستای قیمت ارز انجام داده که توانسته تا حدودی از تنش های قیمتی جلوگیری کند.

 

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تداوم سیاست های دولت به ساماندهی بازار ارزی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور می انجامد، تصریح کرد: هماهنگی تیم اقتصادی دولت یکی از راهکارهایی است که برای تنظیم نرخ ها در بازار مورد نیاز است.

 

شریف پور با بیان اینکه برخی با تشویش اذهان از آشفتگی بازار ارز به نفع خود بهره برداری می کنند، گفت: شناسایی برهم زنندگان نظم بازار بیش از هر چیز دیگری اهمیت داشته از اینرو دولت باید با اتخاذ سیاست هایی تسریع در بهبود وضعیت قیمت ها در بازار را پیگیری کند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت به ویژه تیم اقتصادی آن باید در تحکیم و تقویت روابط خود با مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی آن بیش از پیش تلاش کند، افزود: متاسفانه دولت تمایلی به بهره مندی از نظرات کارشناسی مجلسی ها نداشته که این خود به بروز مشکلات اقتصادی دامن زده است.

 

وی با بیان اینکه باید روابط تیم اقتصادی دولت با کارشناسان و متخصصان اقتصادی تقویت شود، گفت: دولت اگر خواهان رفع مشکلی از مشکلات مردم در عرصه اقتصادی است باید در استای تقویت تعامل خود با کارشناسان تلاش کند و تحمل دیدگاه های مخالف را نیز داشته باشد.

 

شریف پور با تاکید بر ضرورت استفاده از تجربیات تاریخی در ارتباط با شوک های رخ داده در عرصه های مختلف اقتصادی، تصریح کرد: باید از تجربیات تلخ گذشته که مشکلات اقتصادی کشور را حاد کرده استفاده کنیم، در غیر اینصورت مشکلات قبلی دوباره تکرار خواهد شد.

 

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رصد منسجم بازار و توزیع سکه و ارز به میزان مورد نیاز می تواند تب ایجاد شده در بین متقاضیان را کاهش داده و به این ترتیب از نوسانات شدید قیمتی جلوگیری کند.

 

وی ادامه داد: مردم باید با آینده نگری از خریدهای کاذب ارز و سکه جلوگیری کنند که این خود عامل اصلی تنش های قیمتی در ماه های اخیر است در این راستا نیز دولت نقش مهمی در شناسایی تقاضاهای اصلی یا کاذب دارد.منبع:ایبنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/k3qpu

اخبار و مطالب مرتبط:

اخبار و مطالب گذشته:

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها