هر اتفاقی بیفتد، مسئولیتش گردن کسانی است که سکوت کردند/ انتقاد خادم از سکوت مسئولان در قبال کمک به کشتی

هر اتفاقی بیفتد، مسئولیتش گردن کسانی است که سکوت کردند/ انتقاد خادم از سکوت مسئولان در قبال کمک به کشتی

به گزارش " ورزش سه"، با نزدیک تر شدن به مسابقات جهانی کشتی در رده های سنی مختلف نگرانی رسول خادم و همکارانش در این فدراسیون بابت رویارویی احتمالی با نمایندگان رژیم صهیونیستی و محرومیت هایی که عدم حضور در این مبارزه ها برای کشتی ایران به همراه دارد، افزایش یافته است. 


رییس فدراسیون کشتی بارها در ماههای اخیر هشدارهایی را در این باره به مسئولان ورزش کشور و نهادهای بالاتر داده؛ اما آنطور که پیداست هنوز راهکار مشخصی برای مقابله با لابی رژیم اشغالگر قدس تدوین نشده است. 


رسول خادم در گفت و گو با رادیو تهران درباره خطرهای احتمالی پیش روی کشتی ایران و اوضاع این رشته مدال آور صحبت هایی را مطرح کرده که در ادامه می آید.


از ترکیب آزاد و فرنگی کاران رونمایی می شود 


تیم کشتی فرنگی چند روز دیگر عازم جایزه بزرگ مجارستان خواهد شد تا بخشی از ابهامات کادر فنی در اوزان مختلف برطرف شود. بعد از این مسابقات، ۱۳ و ۱۴ تیرماه تورنمنت تفلیس در گرجستان را داریم که جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است و تعداد از فرنگی‌کاران اعزام خواهند شد و در نهایت ترکیب نهایی نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی مشخص می‌شود. یک تورنمنت خوب هم بین بازی‌های آسیایی تا قبل از مسابقات جهانی برای کشتی فرنگی درنظر گرفته شده تا کادر فنی به ارزیابی مناسبی برای ترکیب مسابقات جهانی برسد. آزادکاران هم به تورنمنت تفلیس در گرجستان اعزام خواهند شد تا با عنوان میدانی تدارکاتی به منظور رفع ابهام، قبل از جاکارتا ارزیابی مناسبی داشته باشیم، همچنین جام یاشاردوغو را در ترکیه پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی داریم که این مسابقات هم جزو رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی است و می‌تواند به رفع ابهام‌های موجود برای ترکیب نهایی جاکارتا کمک کند. قبل از مسابقات جهانی نیز یک تورنمنت جهت رفع ابهامات درنظر گرفته شده که آزادکاران عازم جام سرکیسیان در ارمنستان خواهند شد. 


مابه التفاوت پاداش قهرمانان ۲ میلیارد است 


 یک جایزه قانونی و پاداشی که به همه قهرمانان تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف تعلق می‌گیرد برای کشتی هم وجود داشته است. طبعاً با محدودیتی که دولت در منابع دارد پرداخت این پاداش‌ها با تأخیر دو ساله انجام می‌شود. می‌دانید که در رشته‌ای مانند کشتی ورزشکاران و قهرمانان آن برنامه‌ریزی و معیشت خود را بر مبنای همین جوایز تنظیم می‌کنند. شاید ما در رشته‌های ورزشی تنها دو رشته داشته باشیم که ورزشکارانش تأمین باشند، اما در سایر رشته‌های المپیکی مانند وزنه‌برداری یا کشتی ورزشکارانش طبق همین جوایز بسیاری از هزینه‌های جاری و برنامه‌های‌شان را تنظیم می‌کنند. گویا جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور برگزار و به ورزشکاران حواله جوایز داده شده بود، اما زمانی که مراحل پرداخت این جوایز طی شده بود تفاوت قیمت در سکه‌ها به وجود آمده بود. اختلاف پاداش‌ها برای قهرمانان کشتی به قیمت روز الان دو میلیارد تومان است. با توجه به اینکه حجم افتخارات کشتی زیاد بوده و قهرمانان زیادی این جوایز را باید دریافت کنند، این رقم الان متفاوت شده است. از چیزی که پیش‌بینی شده بود الان باید دو میلیارد مضاعف بر مبلغ قبل پرداخت شود. درست است که مبلغ، مبلغ سنگین و قابل توجهی است، اما این حق ورزشکاران است و باید به آنها پرداخت شود. نامه‌ای در این خصوص به وزارت ورزش ارسال شده و امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود این موضوع به پایان برسد هر چند که هنوز در این رابطه اتفاقی رخ نداده است.


در قبال دستور رهبری سکوت کردند


متأسفانه مسئولان ما با بی‌تفاوتی مسائل را دنبال می‌کنند. 3 ماه پیش رهبری به دستگاه‌های مذکور دستور دادند تا کمک و حمایت لازم را از کشتی‌گیران داشته باشند، اما در این مدت هیچ حمایت و اتفاقی نیفتاده است و قهرمانان ملی فقط شاهد سکوت این دستگاه‌ها بودند. چند روز دیگر مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان و رقابت‌های بزرگسالان و امیدهای جهان را پیش‌رو داریم و فرصت 3 ماهه‌ای که از دست رفت و به سکوت مسئولین گذشت اما بدون شک هزینه سنگینی برای ورزش و کشتی ایران خواهد داشت. قهرمانان ملی ما شاهد هستند برخی تیم‌های رقیب با تمام توان تیم‌های کشتی رژیم صهیونیستی را تکمیل می‌کنند و تعداد کشتی‌گیران آنها را افزایش می‌دهند، از سوی دیگر، با لابی صهیونیست‌ها و حمایت‌های کمیته بین‌المللی المپیک شاید شاهد این باشیم که کشتی ما با محرومیت و تعلیق 2 - 3 ساله مواجه شود و برخی قهرمانان ما که در اواخر دوران قهرمانی خود حضور دارند، با محرومیت‌های سنگین عمر قهرمانی‌شان تمام شود.


با سکوت مسئولیت از شما ساقط نمی شود

در انتهای نامه‌ای که منتشر شده بود دیدم که پیام همه مردم و قهرمانان این است که اگر هر اتفاقی در قبال محرومیت‌ها رخ دهد واقعاً مسئولیتش با مسئولانی است که در سه ماه گذشته برای مسئله‌ای که قابل پیگیری بوده است، سکوت کرده‌اند، چرا که این مسئله می‌توانست با یک دیپلماسی و یک مواجهه منطقی به این موضوع کمک شود. مسئولان مربوطه با سکوت‌شان گمان نکنند که مسئولیت از آنها ساقط شده است. این پیام کشتی‌گیران بود که اگر هر اتفاقی بیفتد مطمئن باشند مردم مسئول این محرومیت‌ها را این مقامات می‌دانند. ما هم این موضوع را پیگیری می‌کنیم. به هر جهت چرا بعد از دستوری که برای کمک و مقابله با لابی‌گری‌هایی که دارد در کمیته بین‌المللی المپیک علیه ایران صورت می‌گیرد، داده شده، هنوز این اتفاق در دستگاه‌های مربوطه رخ نداده است. ما پیگیر این موضوع هستیم و اگر همکاران ما در کشتی به نتایجی برسیم حتما این نتایج را اعلام می‌کنیم.


می توانیم مقابل لابی صهیونیست ها بایستیم


متأسفانه لابی‌هایی که توسط رژیم  صهیونیستی با نفوذ زیادی که در کمیته بین‌المللی المپیک دارند، علیه ورزش ایران صورت می‌گیرد، کار را برای ما دشوار می‌کند، اما حتماً ما هم این قدرت دیپلماتیک را داریم تا در کمیته بین‌المللی المپیک نفوذ و حضور پیدا کرده و از ظلم و جوری که به ورزش ملی کشور می‌شود جلوگیری کنیم. قطعا ما هم می‌توانیم ورود کنیم و مقابل لابی صهیونیست‌ها بایستیم و از حق و حقوق قهرمانان خود دفاع کنیم چون کشتی برای مردم ما تنها یک رشته ورزشی نیست، بلکه بخشی از تاریخ و فرهنگ کشور ماست، اما نمی‌دانم چرا علی‌رغم اینکه رهبری سه ماه پیش دستور داده‌اند، مسئولان سکوت کرده‌اند.


کشتی در جاکارتا ۴ طلا می گیرد


شرایط نسبت به دوره‌های قبل متفاوت شده است، از سویی کاهش اوزان، از طرفی حضور کشتی‌گیران تغییر تابعیت‌یافته در تیم‌های حریف کار به بیش از پیش سخت می‌کند، اما پیش‌بینی ما کسب دو مدال طلا در آزاد و دو طلا در فرنگی است یعنی چهار مدال طلا نسبت به ۱۲ وزنی که حاضر خواهیم بود البته با شرایط موجود، امیدواریم کشتی‌گیرانی که برای بازی‌های آسیایی انتخاب می‌شوند به بهترین شکل این مأموریت و مسئولیت را انجام دهند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها