کشف ۵ تخلف شکار و صید از طریق فضای مجازی در همدان

کشف ۵ تخلف شکار و صید از طریق فضای مجازی در همدان

عادل عربی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براساس پایش و بازدیدهای مرتب از فضای مجازی، طی هفته گذشته ۵ مورد عرضه و فروش غیرمجاز پرندگان وحشی مورد پیگیری قرار گرفت.

وی گفت: در این راستا از سه فرد متخلف تعداد دو قطعه پرنده زنبورخوار و ۵ قطعه جوجه طرقه و یک قطعه زاغ گردن بور کشف و ضبط شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان یادآور شد: متخلفین به همراه پرونده، به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی دلالت داده شدند.

وی ادامه داد: پرونده این افراد در مراجع قضایی در دست پیگیری است.

عربی بابیان اینکه براساس قانون شکار و صید و آیین نامه مربوطه، هرگونه خرید، فروش، عرضه و نگهداری جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آنها بدون کسب اجازه از سازمان ممنوع است، گفت: متخلفان از این قانون به جزای نقدی از ۳ میلیون تا ۱۵ میلیون ریال یا حبس از یک ماه تا ۶ ماه محکوم خواهند شد.

وی ضمن قدردانی از احکام تاثیرگذار و پیشگیرانه قضات؛ صدور احکام زیست محیطی از جمله پاکسازی ۱۰۰ هکتار از اراضی کشت زیر پلاستیکی و خدمت به محیط زیست در قالب محیط بان و کاشت درخت را از جمله احکامی عنوان کرد که تاثرگذار هستند.

عربی تاکید کرد: محیط زیست در ایران، موضوع مهمی است و نمی توان از تخلفات محیط زیستی که با حقوق عامه مردم سر و کار دارد گذشت بنابراین برخورد با این تخلفات غیر قابل اغماض است.

برچسب ها :

مجازی همدان

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها