تمام مالیات دریافتی برای عمران و آبادانی داخل اردبیل هزینه می‌شود

تمام مالیات دریافتی برای عمران و آبادانی داخل اردبیل هزینه می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، رسول نوع‌پرور پیش از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه پارس‌آباد با اشاره به اهمیت وصول درآمدهای مالیاتی و آسیب‌های اقتصاد تک محصولی وابسته به درآمدهای نفتی اظهار داشت: دولت‌ها به واسطه تامین هزینه‌های کشور از محل صادرات نفت خود را در مقابل کارهای اقتصادی که انجام می‌دهند پاسخگو نمی‌دانند و از طرفی مردم نیز معتقدند در مقابل درآمد کلان نفتی دیگر دولت نیاز به سایر درآمدها ندارد و در سال‌های اخیر نیز دولت اقتصاد کشور را از طریق درآمدهای نفتی اداره کرده است.

وی افزود: با توجه به مشکلات ایجاد شده در فروش نفت و عدم امکان جابه‌جایی ارز حاصل از صادرات نفتی باید مسئولان کشور به فکر چاره‌ای باشند که عدم اتکا به درآمدهای نفتی در اهداف اقتصاد مقاومتی برای سال‌های آتی سیاستگذاری شده و رویکرد مدیریت اقتصادی کشور از محل درآمدهای داخلی با اولویت مالیات تعریف شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل بیان کرد: در سایر کشورها اقتصاد درون‌زا تعریف و نقش درآمدهای ملی در مدیریت کلان اقتصادی کشور تبیین شده است و در این راستا نقش صادرات و واردات تعیین و برای آنها مشوق‌های مالیاتی تعیین می‌شود.

نوع‌پرور گفت: در دنیا مدیریت اقتصادی را با استفاده از سیستم نظام مالیاتی دنبال می‌کنند و در این راستا از بانک اطلاعاتی و تراکنش‌های بانکی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسیرهای فرار مالیاتی مسدود می‌شود.

وی تصریح کرد: اجرای عدالت اجتماعی نیازمند ابزار است و این امر صرفا با شعار محقق نخواهد شد، زمینه تحقق عدالت اجتماعی توجه به مسائل مالیاتی و استفاده از بانک اطلاعات نظام مالیاتی است و بر این اساس سازمان مالیاتی کشور در جریان سال‌های اخیر تحولات ساختاری به منظور اصلاح نواقص موجود را آغاز کرده که می‌توان به اجرای طرح جامع مالیاتی در سطح کشور اشاره کرد و در طرح جامع مالیاتی تا حدودی اجازه استفاده از تراکنش‌های بانکی برای شفافیت نظام اقتصادی به سیستم نظام مالیات داده شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با ارائه گزارشی از میزان توزیع عوارض ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌ها که به شهرستان پارس‌آباد پرداخت شده است، افزود: تمام مالیات دریافتی با توجه به موارد مندرج در قانون برنامه‌های چهارم، پنجم و ششم توسعه پنج ساله اقتصادی، اجتماعی صرف عمران و آبادانی استان خودمان می‌شود.

نوع‌پرور با اشاره به اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و تبیین معافیت و مشوق های مالیاتی در  بخش کشاورزی، فرهنگی، سرمایه‌گذاری و عام المنفعه اظهار کرد: در راستای تشویق به امر سرمایه‌گذاری و کارآفرینی باید اقدامات اساسی انجام شود.

وی منابع انسانی را بهترین سرمایه در استان و کسب رتبه برتر استانی در ستاد اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و بازسازی عتبات توسط کارکنان را افتخار دانسته و آن را مصداق توجه این اداره کل به آموزه‌های دینی عنوان کرد.

نظام اسلامی نیازمند کنترل اسلامی است

امام جمعه پارس‌آباد نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های کارکنان در زمینه مسائل اقتصادی کشور بیان کرد: عدم اجرائی شدن کامل دولت الکترونیک به عنوان یک آسیب نظام اداری ایران بوده چرا که در اکثر کشورها خرید و فروش کالا توسط اصناف و محاسبه مالیات به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدسعید رشادی گفت: اگر مدیریت مسائل مالیاتی بر اساس حساب و کتاب و کنترل نامحسوس باشد می‌توان امیداوار بود که درآمدهای مالیاتی بیش از درآمدهای نفتی باشد به گونه‌ای که در کشورهای توسعه یافته اداره کشورها بر مبنای اخذ درآمدهای مالیاتی است.

وی تصریح کرد: در کشور ما اسراف زیاد است و برای پروژه‌ها اعمال مدیریت هزینه نمی‌شود، نظام اسلامی نیازمند کنترل اسلامی است و با منابع محدود، هزینه‌های بی حساب و کتاب و بدون داشتن نظام بازدارندگی نمی‌توان مدیریت عالی کرد و کشور را اداره کرد.

امام جمعه پارس‌آباد اظهار کرد:‌امیدواریم با افزایش فرهنگ مالیاتی در کشور و استفاده از سیستم‌های کارآمد در نظارت و کنترل درآمد، سازمان مالیاتی بتواند به نقش موثر خود در وصول درآمدها و کمک به مدیریت اقتصادی کشور بیش از پیش فعال شود.

انتهای پیام/ش

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار