416 نفر از حامیان داعش در فرانسه شناسایی شدند

416 نفر از حامیان داعش در فرانسه شناسایی شدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «فرانسوا مولنس» دادستان پاریس افزود: با هماهنگی دستگاه های امنیتی و مالی کشور توانستیم 416 نفر از کسانی را که طی سال های اخیر در فرانسه به داعش کمک مالی می کردند ، شناسایی کنیم.
وی گفت: دستگاه های امنیتی همچنین 320 نفر را که در ترکیه و لبنان در زمینه جمع آوری منابع مالی و ارسال آن ها به تروریست ها در سوریه فعالیت می کردند، رصد کنند.
دادستان پاریس گفت: داعش منابع مالی و پولی خود را از دو طریق تامین می کند، ابتدا از محل جمع آوری زکات و نیکوکاری که به جمعیت های خیریه ارسال می شود و دوم از طریق غنایم جنگی.
درحالی دادستان پاریس از وجود شبکه های مالی در فرانسه برای انتقال پول به تروریست ها در سوریه خبر می دهد که برخی کشورهای غربی از حامیان اصلی تروریست ها در سوریه هستند.
روز پنجشنبه کنفرانسی زیر عنوان 'پول برای ترور ممنوع' با حضور 80 وزیر و 500 کارشناس از 72 کشور جهان برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم در مقر سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در پاریس برگزار شد.
شبک**9365*1392

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار