نشست چهارجانبه پناهندگان با امضای بیانیه مشترک در پاکستان به کار خود پایان داد

نشست چهارجانبه پناهندگان با امضای بیانیه مشترک در پاکستان به کار خود پایان داد

این نشست یک روزه با حضور «حسین ذوالفقاری» معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، «شهریارخان آفریدی» وزیر امور ایالات و مناطق مرزی دولت پاکستان، «سیدحسین عالمی بلخی» وزیر امور مهاجرین افغانستان و مدیر دفتر منطقه ای آژانس پناهندگان سازمان ملل در هتل ماریوت اسلام آباد برگزار شد.

هدف از این اجلاس، یافتن راه حل و تدوین سیاست موثر درخصوص وضعیت پناهندگان ایران و بازگشت داوطلبانه آنان به کشورشان بود.

تقویت همکاری ها و کمک به کشورهای میزبان پناهندگان افغان نیز از اهداف اصلی نشست چهارجانبه بود که به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضای کمیته چهارجانبه پناهجویان از جامعه بین الملل خواستند تا به تعهدات خود درقبال پناهندگان و پایان دادن به مشکلات و سرگردانی پناهجویان افغان عمل کند.

آنان بر افزایش حمایت جهانی از پناهندگان، پشتیبانی جامعه جهانی از کشورهای میزبان، بالا بردن تامین کمک ها با هدف پایان دادن به وضعیت پناهجویان افغانستان تاکید کردند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران با اشاره به میزبانی چهار دهه کشورمان از پناهجویان افغانستان، تاکید کرد: زمان آن فرا رسیده که کشورهای جهان از جمله اروپایی ها به مسئولیت خود در قبال پناهجویان عمل کنند.

حسین ذوالفقاری اعضای کمیته چهارجانبه پناهندگان را در جریان اقدامات مهم ایران درخصوص تامین خدمات به پناهندگان افغان از جمله صدور گواهینامه رانندگی برای این افراد قرار داد و افزود: ایران سالانه ۵۵۰ هزار روادید کار برای پناهجویان صادر می کند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان نیازمند حمایت بیشتر جهانی هستند و در این خصوص آژانس پناهندگان سازمان ملل نیز باید فعالیت موثرتری برای اطمینان از جامعه بین الملل در خصوص تعهد به وظایف در قبال پناهندگان انجام دهد.

معاون وزیر کشور در حاشیه این سفر با «اعجاز احمد شاه» وزیر کشور پاکستان نیز دیدار کرد.

ذوالفقاری و اعضای هیات همراه بامداد سه شنبه اسلام آباد را به مقصد تهران ترک کردند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار