درخشش نام بزرگان ایران بر کوی و برزن روستای طاد

درخشش نام بزرگان ایران بر کوی و برزن روستای طاد

محسن خان‌بیگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روستای طاد یکی از روستاهای ارزشمند با طبیعت خاص است که سعی بر قرار گرفتن آن در زمره روستاهای هدف گردشگری داریم.

وی با اشاره به سابقه فرهنگی این روستا گفت: مشاهیر و مفاخر بزرگی از این روستا سربرآورده اند که شاخص ترین آنها حکیم نظامی گنجوی است که منزل این حکیم بزرگ در روستا ثبت ملی شده است و در حال حاضر تلاش‌ها مصروف به قرار گرفتن این منزل ارزشمند در زمره آثار یونسکو است.

خان‌بیگی با اشاره به خرید منزل پدری حکیم نظامی گنجوی توسط دهیاری روستا و پیشرفت ۴۰ درصدی مرمت آن بیان کرد: در کنار این شخصیت ادبی بزرگ، روستا طاد محل تولد عبدالله دوامی ردیف دان موسیقی اصیل ایرانی است که متاسفانه منزل وی تخریب شده، اما همچنان یاد و خاطره این شخصیت بزرگ در روستا حفظ شده است.

وی با تاکید بر اصرار روستاییان بر حفظ ارزش‌های فرهنگی و ادبی طاد عنوان کرد: مجموعه شورا و دهیاری روستای طاد به منظور حفظ این ارزش ها با همفکری اقدام به نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌های روستا به نام مشاهیر و مفاخر طاد کرده‌اند به شکلی که امروز بخش اعظمی از کوچه‌های روستا به نام بزرگان ادب و فرهنگ این خطه نامگذاری شده است و تنها تعداد معدودی کوچه باقی مانده که نامگذاری آنها به زودی انجام می‌شود و در کنار نامگذاری معرفی کوتاهی از شخصیت نیز بر روی تابلو صورت گرفته است.

رئیس شورای روستای طاد اظهار کرد: با توجه به اینکه اغلب کوچه‌های روستایی شهرستان طاد به نام گل‌ها نامگذاری شده است شورا و دهیاری روستا تصمیم انجام این اقدام مبتکرانه با محوریت معرفی و ماندگاری مفاخر و مشاهیر روستا گرفتند.

خان‌بیگی بیان کرد: روستای طاد دارای ۲۹۰ نفر جمعیت ساکن و فصلی است که مجموعه مدیریتی روستا تمام تلاش خود را برای جذب و جلوگیری از مهاجرت داشته است. خوشبختانه امروز با معضل مهاجرت روستاییان به شهر مواجه نیست و تلاش خود را صرف معرفی روستای طاد به عنوان روستای هدف گردشگری کرده ایم بویژه اینکه این امر قطعا مانع مهاجرت جوانان روستا به شهر می‌شود.

انتهای پیام

Let's block ads! (Why?)

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار