همدان| 50 هزار مسجد در سراسر کشور برنامه‌های ماه رمضان را پوشش می‌دهند

همدان| 50 هزار مسجد در سراسر کشور برنامه‌های ماه رمضان را پوشش می‌دهند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ملایر  رضا معممی مقدم ظهر امروز در همایش بزرگ مسئولان هیئت‌های  مذهبی شهرستان ‌ملایر اظهار داشت: امروز اولویت حاکمیت و حکومت این است که مردم را نسبت به آسیب‌های اجتماعی توجیه کنیم.

  خواهند داشت، مبلغان سازمان تبلیغات نیز توجیه شدند که اقدامات جدی در زمینه آشنایی بیشتر  جامعه هدف و ‌مخاطبین محافل قرآنی خود انجام دهند.

معممی مقدم با بیان اینکه  نباید بگذاریم جامعه بیمار شده و بعد برای درمان آن هزینه کنیم گفت: هشدار جدی به جامعه هدف و مخاطبین جلسات پیرامون اعتیاد و ‌مواد‌ مخدر، طلاق، بزه‌کاری، مفاسد و ‌مشکلات اجتماعی در هر منطقه  از اولویت‌های مبلغان ، هیات‌های مذهبی و منبری‌های ما در جلسات و‌ محافل قرآنی و ‌مذهبی است.

مدیر کل تشکل‌های دینی و امور  فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر اینکه در ماه رمضان امسال تعداد 55  هزار و 900 روحانی مبلغ به سراسر ایران اسلامی اعزام شدند تصریح کرد: امسال  بالغ بر 50 هزار مسجد در سراسر کشور  برنامه‌های ماه رمضان را پوشش می‌دهند.

معممی مقدم افزود: از مجموع  90 هزار هیئت مذهبی کشور تعداد 54 هزار هیئت برنامه‌های ماه مبارک رمضان را پوشش می‌دهند و تعداد 36 هیئت فقط در ماه محرم فعال هستند.

وی با بیان اینکه  از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون توسط این هیئت‌های مذهبی بیش از 200 محفل انس با قرآن و 137 جلسه تفسیری قرآن انجام شده است

وی گفت: تعداد 7 هزار و 200 جلسه عمومی هم در حال برگزاری‌ است که هر چقدر به لیالی قدر نزدیک‌تر می‌شویم مردم با شرکت در محافل قرآنی  توجه بیشتری به اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی خواهند داشت.

مدیرکل تشکل‌های دینی و امور فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه رویکرد سازمان تبلیغات کشور در ماه رمضان امسال افزایش مشارکت اجتماعی و فرهنگی مردم در خدمات اجتماعی بوده است، گفت: یکی از مسائلی که در ماه رمضان امسال بروز و ظهور بیشتری  داشته افزایش مشارکت مردم در رفع مسائل و ‌مشکلات اجتماعی از جمله آزادی زندانیان، تقبل هزینه‌های درمان نیازمندان، سرپرستی کودکان بی‌سرپرست، تأمین مسکن و خوراک مستمدان و  غیره بوده است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام‌معظم رهبری مبنی بر اینکه کارهای اجتماعی باید به خدمات اجتماعی متصل  شود ‌گفت: مساجد و هیئت‌های مذهبی با رشد چشمگیر محافل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان امسال  کارکرد محسوس و  ویژه‌ای در سطح جامعه  داشته‌اند.

انتهای پیام/ش

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها