دانش افزایی مدیران و مشاوران حوزه ازدواج و خانواده ضروریست

دانش افزایی مدیران و مشاوران حوزه ازدواج و خانواده ضروریست

میگنا: اعظم کریمی با اشاره به برگزاری دوره دانش افزایی مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده سراسر کشور به میزبانی رشت اظهار داشت: این دوره با همت دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی و با همکاری سازمان نظام روانشناسی با حضور 120 نفر از مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده از سراسر کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره دکتر شهرام محمدخانی " دانشیار روانشناسی بالینی " دانشگاه خوارزمی به مدت 16 ساعت به تدریس مباحث زوج درمانی شناختی-رفتاری(ساختار، فرایند و ارزیابی و طرح ریزی درمان) پرداخت.

کریمی یادآور شد: در این دوره سه روزه موضوعات خانواده درمانی و زوج های پیمان شکن توسط دکتر یحیایی، روان سنجی پیش از ازدواج بر اساس مدل FAP توسط دکتر نظامدوست ،ارتباط موثر با مراجعان، برنامه ریزی هدفمند زماندار و مطالعات به روز توسط خانم مژده بقائی از مدیران مراکز مشاوره و اساتید استان گیلان ارائه شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی با بیان اینکه بسیاری از موضوعات و مسائل نوپدید در حوزه خانواده مطرح است، برگزاری چنین هم اندیشی هایی را موجب طرح مسائل در فضای علمی و به اشتراک گذاشتن تجربیات متخصصین در مقابله با آسیب ها دانست..

وی در خصوص برنامه ریزی، ساماندهی و ارتباط با مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و عمده انتظارات و مطالبات شرکت کنندگان در دوره دانش افزایی گفت: موضوع معافیت مالیاتی، ضرورت بیمه مشاوره، تدوام دوره های آموزشی و نیز اجباری شدن مشاوره های پیش از ازدواج همزمان با توسعه کمی و کیفی مراکز تخصصی از جمله مباحث مطرح شده بود.

درمراسم اختتامیه این دوره از 10مرکز تخصصی مشاوره ازدواج وخانواده فعال در کشور تقدیر شد.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار