تعریف فرایند ساختارمند برای هدایت گردشگران سلامت از مبدا

تعریف فرایند ساختارمند برای هدایت گردشگران سلامت از مبدا

به گزارش ایسنا، علی اصغر مونسان سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت در مراسم رونمایی و امضای مشترک آئین‌نامه تأسیس و بهره‌برداری از شرکت‌های تسهیل‌گر ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران بین المللی، گفت: امضای این تفاهم نامه فرصتی است که بتوانیم بحث گردشگری سلامت را سامان دهیم. گردشگری بخش‌های مختلفی دارند و یکی از بخش‌های پر درامد ان گردشگری سلامت است.

وی با بیان این‌که براساس آمارهای جهانی به ازای هر گردشگر ۲۴۰۰ دلار درامد برای کشورها در نظر گرفته شده است، افزود: در عین حال در کشور ما با توجه به مزایایی مانند طبیعت بکر، پیشینه تاریخی و فرهنگی، اکثر گردشگرانی که به واسطه درمان به کشور می‌آیند، به گردشگران ترکیبی بدل می‌شوند که بسیار پردرامد بوده و باید سامان می‌یافتند.

او با بیان این‌که متأسفانه در زمینه هدایت گردشگران سلامت زیرساختی وجود نداشت و آن‌ها در پروسه دلالی قرار می‌گرفتند، ادامه داد: امروز به وزارت بهداشت آمدیم تا در این زمینه بین دو دستگاه متولی هم افزایی داشته باشیم. در کشور ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری سلامت وجود دارد و باید بتوانیم گردشگر سلامت را از مبدا تحت رصد قرار داده و با سرویس مناسب به مراکز درمانی معرفی کنیم.

وی با تاکید بر این‌که همچنین برای بعد از درمان باید بتوانیم این گردشگران را طی فرایندی تعریف شده به مراکز فرهنگی، تاریخی و… برده و سپس از طریق همین فرایند از کشور خارج کنیم، اظهار کرد: در گذشته افرادی که گردشگر سلامت به کشور می‌آوردند، سامانی نداشتند و گاهی اتفاقات بدی در این حوزه رخ می‌داد، بنابراین اکنون باید از مبدا تا درمان و بازگشت گردشگر را طی فرایندی تعریف کنیم تا موجب رضایت کامل شود.

مونسان با اشاره به وجود شورایی راهبردی در حوزه گردشگری سلامت، به لزوم استفاده از ظرفیت آن اشاره کرد و ادامه داد: یک سامانه الکترونیک در این شورا نیز مصوب شده تا در بدو ورود گردشگران سلامت، بتوان اقدامات لازم را برایشان مشخص کرده و گردشگران هم بتوانند پیشنهادات و شکایات‌شان را در سامانه قرار دهند تا حداکثر کیفیت را در ارائه خدمات داشته باشیم.

انتهای پیام

Let's block ads! (Why?)

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار