5 زبان عشق که هر زن و شوهري بايد بداند!

5 زبان عشق که هر زن و شوهري بايد بداند!

5 زبان عشق که هر زن و شوهري بايد بداند!

  بزرگنمايي:

چه خبر - 5 زبان عشق که بايد ياد بگيريد

از آن‌جايي که اولويت‌ها و ترجيحات ما در زمينه ابراز و دريافت عشق کاملا با اولويت‌ها و ترجيحات همسرمان يکسان نيست، در همين نقطه است که مشکلات مختلفي مي‌توانند در رابطه مشترک شروع شوند. با اين‌ حال، اگر همه بتوانيم زبان عشق همسرمان را درک کنيم، ديوارهاي سوءتفاهم را فرو مي‌ريزيم و کمتر به مشکل برمي‌خوريم.

کلمات تاييدگر و مثبت

در اين زبان از کلمات مناسب و مثبت براي تاييد و پذيرش طرف مقابل استفاده مي‌شود. آن گروه از افرادي که اين زبان عشق را ترجيح مي‌دهند،‌ با شنيدن عبارت‌هايي مانند «دوستت دارم» و عبارت‌هاي احساسي ديگر خوش‌حال مي‌شوند و ارزش خاصي براي اين عبارت‌ها قائل هستند. درواقع، کلمات در اين زبان داراي ارزش واقعي هستند. علاوه بر اين، افرادي که اين زبان عشق را ترجيح مي‌دهند، از مواجهه با عبارت‌هاي منفي و توهين‌آميز به‌راحتي نمي‌گذرند و نمي‌توانند اين عبارت‌ها را به‌راحتي فراموش کنند.

وقت‌گذراني با کيفيت

در اين زبان عشق، همه چيز به معطوف کردن کامل توجه به همسر بستگي دارد. برعکس زبان اول که کاملا به کلمات بستگي داشت، کلمات در اين زبان از اهميت و ارزش خاصي برخوردار نيستند. چيزي که اين‌جا در نهايت همه چيز را تعيين مي‌کند و احساس رضايت‌مندي و آرامش را در فرد برمي‌انگيزد، کيفيت وقت‌گذراني با همسر است. حواس‌پرتي‌ها،‌ از ياد بردن تاريخ رويدادهاي مهم در زندگي مانند تاريخ ازدواج و تولد، يا عدم گوش دادن کامل و مناسب به همسر، از بدترين کارها براي افرادي هستند که وقت‌گذراني با کيفيت را در اولويت قرار مي‌دهند.

دريافت هديه

زبان عشق براي بعضي از افراد، براساس دريافت کردن هديه تعريف مي‌شود. اين ويژگي لزوما به معناي مادي‌گرا بودن نيست، بلکه يک هديه کوچک اما فکرشده و جذاب نيز باعث خوش‌حالي اين افراد مي‌شود. افرادي که زبان عشق را براساس دريافت هديه تعريف مي‌کنند، همواره انتظار دارند که هديه‌هاي مختلفي را در موقعيت‌هاي زماني مختلفي از سوي همسرشان دريافت کنند.

اولويت‌دهي به عمل

بعضي از افراد، اولويت را به عمل مي‌دهند و نه به کلمات. اين افراد از همسرشان توقع دارند که در هر شرايطي به آنان کمک کند و در صورت مواجه شدن با هر مشکلي، اول از همه به همسرشان رجوع مي‌کنند. افرادي که زبان عشق را براساس اولويت‌دهي به عمل تعريف مي‌کنند، هرگز نمي‌توانند به ‌راحتي از شکستن قول‌ها بگذرند يا تنبلي همسرشان را درک کنند.

تماس بدني

براي اين افراد، هيچ چيزي عميق‌تر و مهم‌تر از اظهار احساسات از طريق نوازش يا بوسيدن نيست. اين افراد به اظهارات احساسي از طريق حالت‌هاي مختلف بدن واقعا اهميت مي‌دهند و در صورتي که خواسته خودشان را از سوي همسرشان دريافت نکنند، افسرده مي‌شوند. به‌علاوه، بي‌توجهي همسرشان به ابراز احساسات از طريق نوازش و...، اين حس را در آنان برمي‌انگيزد که انگاري ديگر مورد علاقه همسرشان نيستند.


منبع : salamatism.com


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

شوهري بداند

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار