دریاچه آبراهام کانادا، شگفت انگیز اما خطرناک

دریاچه آبراهام کانادا، شگفت انگیز اما خطرناک

دریاچه آبراهام کانادا، زیباترین دریاچه مصنوعی جهان

کانادا کشور آبشارها و دریاچه های شگفت انگیز است. آبشار نیاگارا، دریاچه لوئیس، دریاچه امبرلند و دیگر دریاچه های آن، دیدنی های کانادا را دیدنی تر کرده اند. حتما با دیدن تصاویر دریاچه آبراهام کانادا شگفت زده شده اید. دریاچه ای که در زمستان میزبان حباب های بزرگ و کوچکی است که همچون یک عروس دریایی، درون آب گیر افتاده اند. نمای آن ها زیبا اما درون آن ها خطرناک است. اگر در زمستان به دریاچه آبراهام رفتید، لطفا هیجان خود را کنترل کنید. این دریاچه همان قدر که زیبا و شگفت انگیز است، خطرناک نیز هست. با هستی گشت همراه باشید تا دریاچه آبراهام را بهتر بشناسید.

دریاچه آبراهام کجاست؟

در غرب آلبرتا کانادا، دریاچه مصنوعی آبراهام را در کنار رودخانه ساسکاچوان شمالی خواهید دید. این دریاچه مساحتی حدود ۵۳.۷ کیلومتر مربع دارد و طول آن ۳۲ کیلومتر است.

دریاچه آبراهام چگونه پدید آمد؟

نکته جالبی که دریاچه آبراهام را شگفت انگیزتر کرده است، ساخت این دریاچه توسط انسان است. دریاچه آبراهام بزرگترین دریاچه مصنوعی در ایالت آلبرتا است اما شباهت زیادی به دریاچه های طبیعی کانادا و آب های فیروزه ای رنگ آن ها دارد. دریاچه آبراهام توسط شرکت TransAlta در سال ۱۹۷۲ ایجاد شد. این شرکت قصد داشت سدی برای جمع آوری آب رودخانه ساسکاچوان شمالی بسازد که در کنار این سد، دریاچه آبراهام پدید آمد.

دریاچه آبراهام

حباب های یخ زده درون آب دریاچه آبراهام از کجا می آیند؟

گیاهان و جانورانی که در این دریاچه می میرند، به کف دریاچه می روند و در آن جا توسط باکتری ها، تجزیه می شوند. بر اثر تجزیه آن ها، حباب هایی از گاز متان ایجاد می شود که به سطح دریاچه می آیند. به طور معمول این حباب ها از دریاچه خارج می شوند و در هوا می ترکند اما در فصل زمستان، وضعیت تغییر می کند. در فصل زمستان، حباب ها تا حدودی مسیر خود را از کف دریاچه به سمت بالا طی می کنند اما به خاطر یخ زدگی دریاچه، نمی توانند خارج شوند. همین موضوع دریاچه آبراهام را در فصل زمستان، یکی از دیدنی های زمستانی کانادا کرده است که بسیار طرفدار دارد.

دریاجه آبراهام

محبوبیت تصاویر دریاچه آبراهام در زمستان

تماشای دریاچه آبراهام از نزدیک قطعا رویایی و شگفت انگیز است و بسیاری از بازدیدکنندگانی که ویزای کانادا را دریافت کرده اند، از تماشای نمای نزدیک دریاچه، نهایت لذت را برده اند. با این حال بسیاری از افراد از تماشای نمای نزدیک دریاچه بازمانده اند و تنها به تصاویر بی نظیر آن بسنده کرده اند. این کاربران با تماشای تصاویر این دریاچه شگفت انگیز تحت تاثیر قرار می گیرند تا جایی که امروزه یکی از محبوب ترین تصاویر در بین کاربران اینترنتی، تصاویر دریاچه ابراهام است.

چه خطری شما را در دریاچه آبراهام تهدید می کند؟

شاید باور این که در این دریاچه ممکن است دچار آتش سوزی شوید، سخت باشد اما باور کنید که این اتفاق رخ داده است. همان طور که گفته شد، حباب های دریاچه آبراهام حاوی مقادیر زیادی گاز متان است. متان یک گاز اشتعال زا است. در صورتی که سیگار بکشید و یا از هر نوع آتشی استفاده کنید، ممکن است، حباب هایی که در سطح دریاچه قرار دارند، منفجر شوند و همراه با آتش، زبانه بکشند. موارد بسیاری هم از خروج یک دفعه ای حباب ها دیده شده که عامل انسانی در آن دخالت نداشته است. تصور کنید بر روی دریاچه ای زیبا که هر لحظه امکان منفجر شدن بخش هایی از آن وجود دارد قدم می زنید. این دریاچه همان اندازه که شگفت انگیز است، خطرناک نیز هست. تصاویر بسیاری از ترکاندن حباب های سطحی دریاچه و انجام آزمایش زبانه کشیدن آتش در اینترنت وجود دارد که تماشای آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

دریاچه آبراهام کانادا

نگرانی دانشمندان از دریاچه آبراهام

از آن جایی که متان یکی از گازهای گلخانه ای است، ورود آن به اتمسفر، جای نگرانی دارد. سالانه با ورود این گازها به درجه حرارت زمین افزوده می شود. از آن جایی که آبراهام یک دریاچه دست ساز است، مقدار آزادسازی و تولید متان آن، بیشتر از سایر دریاچه ها است که این موضوع جای نگرانی برای آینده زمین دارد.

اختصاصی هستی گشت

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار