خانه تکاني سبز و سازگار با محيط زيست با چند توصيه ساده

خانه تکاني سبز و سازگار با محيط زيست با چند توصيه ساده

خانه تکاني سبز و سازگار با محيط زيست با چند توصيه ساده

  بزرگنمايي:

چه خبر - توصيه هايي ساده براي خانه تکاني سبز

همچنين مي‌توانيد در توليد "کمپوست خانگي" علاوه بر پسماندهاي غذايي، تفاله‌ چاي، قهوه و برگ‌ها از مواد بسيار بيشتري نيز استفاده کنيد. در همين رابطه سايت "اپارتمنت تراپي" روش‌هاي زير را براي بازيافت بهينه اقلام و نيز کمپوست سازي پيشنهاد کرده که به شرح زير است:

لباس‌

مي‌توانيد لباس‌هاي کهنه و غيرقابل پوشيدن را به کمپوست تبديل کنيد. لباس‌هاي ساخته شده از الياف طبيعي (به طوري که 100 درصد از پنبه، پشم خالص، ابريشم، کتان، کنف يا هر ترکيبي از اينها ساخته شده و رنگ آميزي نشده باشند) قابل تبديل به کمپوست هستند. اين لباس‌ها را برش داده و تکه تکه کنيد و با مواد مرطوب ترکيب کنيد تا راحت تر تجزيه شوند. همچنين لباس‌هاي نو و قابل پوشيدن را که ديگر نمي‌توانيد از آنها استفاده کنيد، اهدا نماييد.

خاکستر شومينه

شما مي‌توانيد خاکستر باقي مانده در شومينه‌ها را به کمپوست تبديل کنيد. فقط بايد دو نکته را در اين کار در نظر گرفت: 1) در کمپوست توليدي از مقادير کم خاکستر استفاده کنيد، چرا که مقادير بالاي آن مي‌تواند باعث بيش از حد قليايي شدن کمپوست شود 2) تنها از خاکستر حاصل از سوختن گياهان، کاغذ، مقوا و چوب رنگ نشده و پرداخت نشده استفاده کنيد.

دستمال‌ کاغذي

شما مي‌توانيد دستمال کاغذي‌ را نيز به توده کمپوست خود اضافه کنيد. فقط يک نکته قابل ملاحظه اين است که اگر از اين دستمال‌ها براي تميز کردن ضايعات حيوانات خانگي، جذب روغن و مواد شوينده و شيميايي استفاده کرده‌ايد نمي‌توانيد آنها را به کمپوست تبديل کنيد.

ته سيگارها

مي‌توانيد توتون و تنباکوهاي باقي مانده در ته سيگارها را خارج کرده و به توده کمپوست خود اضافه کنيد.

کليدهاي قديمي

کليدهاي قديمي که ديگر چيزي را باز نمي‌کنند دور نيندازيد. اين کليدها قابل بازيافت هستند. مي‌توانيد آنها را به مراکز مربوط به بازيافت تحويل دهيد.

چوب پنبه‌هاي بطري‌ها

اين چوب پنبه‌ها نيز قابل استفاده مجدد و بازيافت هستند. آنها را به جاي ريختن در سطل زباله به غرفه‌هاي بازيافت تحويل دهيد. همچنين از چوب‌پنبه‌هاي خالص و رنگ نشده که مطمئن هستيد با پلاستيک ترکيب نشده‌اند نيز مي‌توانيد براي تهيه کمپوست استفاده کنيد.

لوازم‌التحرير و عينک

اين دو وسيله نيز قابل بازيافت هستند و توصيه مي‌شود اگر عينک و لوازم‌ التحرير قديمي داريد آنها را به مراکز بازيافت مواد تحويل داده و از انداختن آنها در سطل زباله خودداري کنيد.


منبع : isna.ir


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

تکاني سازگار توصيه

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار