۱۰ مورد از دیدنی های مونترال کانادا که نباید تماشای آن را از دست داد!

۱۰ مورد از دیدنی های مونترال کانادا که نباید تماشای آن را از دست داد!

آشنایی با دیدنی های مونترال کانادا

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا است و علاوه بر این که دیدنی های شگفت انگیزی دارد، به عنوان یک مرکز مهم جهانی برای ارتباطات و تجارت هم شناخته می شود. با این که مونترال بعد از تورنتو بزرگترین شهر است اما نسبتا دیدنی های آن در محدوده خاصی متراکم شده اند و تمام شهر را در بر نمی گیرند. یک سفر خاطره انگیز به مونترال را خواهی داشت اگر موزه های بزرگ و مراکز هنری در مرکز ویلی را تماشا کنید. خرید در فروشگاه های مونترال در خیابان های شلوغ و زیبای آن، از خاطرتان نخواهد رفت. نکته جالب دیگری که در دیدنی های مونترآل خواهید دانست، فرانسوی بودن این شهر است. این شهر بزرگترین شهر فرانسه زبان خارج از فرانسه است و در شرق کانادا و در استان کبک قرار گرفته است. همراه هستی گشت باشید تا با دیدنی های مونترال کانادا آشنا شوید.

پارک مونت رویال Mont Royal

۲۳۳ متر بالاتر از شهر مونترال، شهرکی خواهید دید که به ریه سبز مونترآل معروف است. قدم زدن در پارک دوست داشتنی این ناحیه، بازدیدکننده را قادر می سازد تا دیدنی های تاریخی شهر مونترال را هم به چشم ببینید. چشم انداز شگفت انگیز شهر را از این ناحیه تماشا کنید. علاوه بر تماشای چشم انداز زیبای شهر می توانید یادبود افرادی همچون “ژاک کارتیه” و پادشاه جورج ششم را در پارک مونت رویال تماشا کنید.

مونت رویال مونترال

کلیسای نوتردام مونترال

امکان ندارد کسی به مونترال کانادا برود و کلیسای نوتردام مونترال را نبیند. کلیسای نوتردام مونترال ظاهری مشابه کلیسای نوتردام پاریس دارد و یکی از نمادهای اصلی شهر مونترال است. این کلیسه به عنوان قدیمی ترین کلیسای مونترال شناخته می شود. این کلیسا در سال ۱۶۵۶ تاسیس شده است و برج های دوقلوی آن توسط ویکتور بورژو طراحی شده است. مجسمه های حک شده درون کلیسای نوتردام مونترال توسط مجسمه ساز معروفی به نام “لوئیس فلیپه” حکاکی شده است. برای تماشای کلیسای مشهور شهر مونترال می توانید از تورهای بیست دقیقه ای و یک ساعته استفاده کنید.

کلیسای نوتردام مونترال

مونترال قدیم Old Town

در خیابان های مونترال قدیم قدم بزنید و ساختمان های تاریخی آن را نظاره کنید. این ساختمان ها متعلق به قرن های هفدهم تا نوزدهم اند و نمایانگر زندگی های فرانسوی ها در گذشته اند. خیابان های مونترال قدیم مشابه خیابان های پاریس است و تفاوت زیادی با دیگر بخش های مونترال دارند. هر گردشگری با دیدن مونترال قدیم، سفر به تاریخ را آغاز می کند.  قدم زدن در خیابان های پاریس را در خیابان های مونترال قدیم احساس کنید. لذت پیاده روی در منطقه شهر قدیمی مونترال وصف نشدنی است اما اگر پیاده روی برای شما سخت است می توانید از درشکه های توریستی این منطقه استفاده کنید.

شهر قدیمی مونترال

خیابان شربروک Sherbrooke

زیباترین خیابان مونترال، خیابان شر بروک است که نه تنها خود دیدنی های بسیاری دارد بلکه انجمن هنری مونترال نیز در بخش جنوب این خیابان واقع شده است که بی شک یکی از بهترین دیدنی های مونترال محسوب می شود. نام این خیابان از فرماندار کانادایی به نام “سِر جان شربروک” که در سال ۱۸۱۶ به فرمانداری این ناحیه انتخاب شد، گرفته شده است.

خیابان شر بروک مونترال کلیسای سن ژوزف The Oratoire Saint-Joseph

کلیسای سن ژوزف از دیگر دیدنی های مونترال است که در سفر به کانادا باید آن را تماشا کرد. این کلیسا که در ابتدا در سال ۱۹۰۴ ساخته شد، در نزدیکی خروجی غربی پارک مونت رویال واقع شده است و گنبد زیبایش، از هر جای شهر قابل رویت است. این کلیسا به اهل تسنن کانادا اهدا شده است. آرامگاه سن ژوزف نیز در یک قسمت از پناهگاه های در کلیسای اصلی واقع شده است. شما می توانید از اتوبوس های رایگان برای رسیدن به تپه های مونت رویال استفاده کنید و در آن جا کلیسای تماشایی سن ژوزف را نظاره کنید. البته در طول مسیر، پیروان زیادی را خواهید دید که بر روی زانوهایشان مسیر چوبی را طی می کنند تا به کلیسا برسند.

دیدنی های مونترال

باغ گیاه شناسی جاردین بوتانیک Jardin Botanique

با اینکه طبیعت کانادا بی نظیر است و حرفی برایمان باقی نگذاشته است اما از تماشای باغ گیاه شناسی مونترال نمی شود دست کشید. باغ گیاه شناسی مونترال یکی از زیباترین باغ های گیاه شناسی در جهان است و لقب سومین باغ گیاه شناسی بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. ۳۰ باغ بزرگ در این باغ گیاه شناسی وجود دارد که طیف وسیعی از اقلیم ها را به نمایش گذاشته است. ۱۰ نمایشگاه گلخانه ای با انواع گیاهان دارویی و حتی گیاهان سمی، در این باغ گیاه شناسی وجود دارد. باغ هایی که شامل باغ های زیبای ژاپنی و چینی هستند با انواع گل های رز خیره کننده و نمایش جنگل های بارانی گرمسیری، پذیرای گردشگرانی اند که برای تماشای دیدنی های مونترال به این شهر سفر کرده اند. در این باغ گیاه شناسی تنها گیاهان در انتظار شما نیستند. شما می توانید انواع حشرات و انبوهی از پرندگان را تماشا کنید که در باغ گیاه شناسی مونترال زندگی می کنند.

باغ گیاهشناسی مونترال

پارک جین دیپائو Parc Jean Drapeau

پارک جین دیپائو که امروزه یکی از برترین دیدنی های مونترال شده است، درواقع یک جزیره مصنوعی است که دارای جاذبه های خانوادگی بسیاری است. بقایای نمایشگاه جهانی ۱۹۶۷ و فضاپیماهای قدیمی، در موزه این پارک قرار گرفته و امروزه نقش مهمی در پرداختن به مسائل زیست محیطی دارد. شکل ساختمان همچون یک کره زیبا طراحی شده است و بزرگترین ساختمان کروی شکل در جهان است. در این پارک می توانید سوار بر بازی های هیجان انگیز پارک شوید و به بخش مسابقات قایقرانی که برای المپیک ساخته شده بود، سری بزنید.

دیدنی های کانادا

شهربازی لارُند la ronde

علاقه مندان به هیجان و ترشح آدرنالین به شهربازی لارند بروند و در بزرگترین شهر بازی کبک، تفریح کنند. هر تفریح هیجان انگیزی که فکرش را کنید در این شهربازی قرار گرفته تا ساعتی شما را سرگرم کند. همه می دانند که بهترین مکان برای تفریحات تابستانی در مونترال، شهربازی لارند است. سوار بر هیولای خون آشام به عقب شوید و از تپه ۳۲ متری با چرخش سریع و سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت، حرکت کنید.

شهربازی مونترال

تفریحات مونترال کانادا

محله چینی های مونترال Montréal’s Chinatown

این محله زیبا، دروازه های چینی و خانه های رنگارنگ چینی را دربر دارد که سال ساخت آن ها مربوط به اواخر دهه ۱۸۶۰ می شود. زمانی که کارگران چینی برای کار در معادن شهر مونترآل به این شهر آمده بودند، شروع به ساخت محله ای اختصاصی برای خود کردند. امروزه این شهر پر از رستوران ها و مغازه های آسیایی است و گردشگران زیادی دارد. البته افرادی که در این محله زندگی می کنند، به طور انحصاری چینی نیستند و از محله های دیگر مونترال نیز در آن سکونت دارند. یک روایت معروف برای محله چینی مونترال بیان شده است. اگر جنسی را از این محله خریدید، فروشنده به شما می گوید که به تعمیرکار مراجعه کنید چرا که حتما یک بخشی از آن خراب است.

محله چینی های مونترال

خیابان سن کاترین

خیابان سن کاترین را باید به عنوان قلب مراکز تجاری مونترال کانادا شناخت. سن کاترین خیابانی به طول ۱۱ کیلومتر است که قدمتی ۲۰۰ ساله دارد و مملو از فروشگاه ها و رستوران های رنگارنگ است. در این خیابان هر چیزی که نیاز داشته باشید، پیدا خواهید کرد. فست فودهای زنجیره ای، فروشگاه های خرید تجهیزات سفر، رستوران های ملی و محلی، بوتیک های فشن و فروشگاه های حراجی همگی در این خیابان حضور دارند. اگر در فصل های توریستی به مونترال سفر کنید، احتمالا از نمایش های خیابانی و جشنواره های بزرگی که در این خیابان برگزار می شود، لذت خواهید برد.

اختصاصی هستی گشت

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار