قلعه سلاسل در خوزستان

قلعه سلاسل در خوزستان

عکس قلعه سلاسل قلعه سلاسل

قلعه سلاسل در اثر جنگ‌هاى متمادى و حوادثى چون سيل و زلزله به کلى ويران شده است. اين قلعه بر روى يک بلندى مشرف بر رودخانهٔ شطيط قرار دارد. دائره‌المعارف فارسى بناى قلعهٔ سلاسل را به «شاپور ساساني» منسوب مى‌داند. کانال‌هاى رود داريان و پلکان‌هاى آن از آثار با ارزش قلعه به شمار مى‌رود. اين پلکان به محوطه‌اى منتهى مى‌گردد که نهر داريان از آنجا شروع مى‌شود. در اين محوطه‌ و در کنار نهر داريان، حوض سنگى کوچکى ديده مى‌شود که در مواقع طغيان رود داريان، ‌ آب در آن جمع مى‌شود. روبروى حوض مزبور تونلى وجود دارد که به شبستانى با ديوارهاى صاف منتهى مى‌شود و انتهاى آن به صورت غارى مدور است. در جبههٔ‌ شمالى پلکان دوم، پلکان ديگرى ديده مى‌شود که مستقيماً به حاشيهٔ رودخانه مافاريان مى‌رسد.
به طور کلى اين قلعه در گذشته، داراى حصار، خندق، حياط‌هاى بزرگ، تأسيسات نظامى، حمام‌‌ها، برج‌ها و سربازخانه بود که در حال حاضر بخش‌هاى عمدهٔ‌ آن تخريب شده است. در قرن ۱۱ هجرى قمرى و براى آخرين بار در سال ۱۳۰۷ هـ.ق توسط حسين قلى خان نظام مافى مرمت گرديده است.

تاپ توریسم ، وب سایت گردشگری ایران *** این خبرها را از دست ندهید *** صفه سليمان سر مسجد قلعه‌هاى گلاب ،گل و ده مرد قلعه شوش یا قلعه فرانسوی ها قلعه یزدگرد در کرمانشاه

نقشه گردشگری

Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

سلاسل خوزستان

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار