کشف آنزیم تاثیرگذار بر بیماری فراموشی

کشف آنزیم تاثیرگذار بر بیماری فراموشی

کشف آنزیم تاثیرگذار بر بیماری فراموشی

با توجه به شیوع گسترده بیماری آلزایمر برای مقابله با این عارضه پژوهشگران موفق به کشف آنزیم جدیدی به نامBACE۱ شده اند که بر مبتلایان تاثیرات درمانی مفیدی میگذارد و موجب بهبود تدریجی آن ها میگردد. البته تحقیقات پژوهشگران در مورد این عارضه همچنان ادامه دارد.


محققان با استفاده از آنزیمی خاص موفق به درمان یکی از بدترین انواع بیماری فراموشی یا آلزایمر شده اند و از این طریق جلوی شکل گیری پلاک های خطرناک آمیلوئید را در مغز گرفته اند.
درمان بدترین نوع آلزایمر با شناسایی آنزیم تازه به نقل از تک تایمز، شکل گیری این پلاک ها در مغز کارکردهای شناختی آن را تضعیف می کند. اما آنزیم BACE۱ نه تنها این روند را متوقف می کند، بلکه می تواند آن را معکوس کند تا افراد سالمند مبتلا به فراموشی بتوانند به تدریج توانایی های قبلی خود برای شناخت محیط اطراف را به دست آورند.

.کشف آنزیم تاثیرگذار بر بیماری فراموشی

پژوهشگران امیدوارند که با استفاده از این آنزیم در نهایت موفق به تولید دارویی شوند که مداوای آلزایمر را ممکن کند. پلاک های آمیلوئید با آسیب زدن به سیناپس های عصبی موجب از دست رفتن حافظه انسان می شوند و تا به حال روش قطعی برای از بین بردن آنها به دست نیامده بود.

البته پژوهشگران آمریکایی می گویند استفاده از داروهای مبتنی بر آنزیم BACE۱ می توانند به علت ویژگی های خاص این آنزیم اثرات جانبی جدی بر سلامت انسان ها بگذارند. بررسی های انجام شده در این زمینه بر موش ها نشان می دهد استفاده از این آنزیم موجب برخی اختلالات شدید عصبی و جنسی در آنها می شود و لذا تولید دارو از این طریق نیاز به بررسی های دقیق تر کارشناسی دارد.

تحقیقات اولیه حاکی است استفاده از این روش درمانی می تواند باعث از بین رفتن نیمی از پلاک های خطرناک آمیلوئید در کمتر از ده ماه شود.

ایران اکونومیست

Let's block ads! (Why?)

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار