بررسی وضعیت معادن آبیک در شورای عالی معادن/توقف فعالیت معادن منوط به نظر کارشناسان

بررسی وضعیت معادن آبیک در شورای عالی معادن/توقف فعالیت معادن منوط به نظر کارشناسان

بررسی وضعیت معادن آبیک در شورای عالی معادن/توقف فعالیت معادن منوط به نظر کارشناسان

استاندار قزوین از بررسی وضعیت معادن شهرستان آبیک در شورای عالی معادن خبر داد و گفت: توقف فعالیت معادن یا صادر نکردن مجوز جدید اکتشاف برای معدن در این شهرستان منوط به نظر کارشناسان سازمان‌های مربوطه است.

عبدالمحمد زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین در پاسخ به این سئوال که به اذعان مسئولان ظرفیت معادن در پیغمبرکوه شهر آبیک پر شده، آیا معدن جدیدی فعالیت خواهد داشت، اظهار کرد: در شورای عالی معادن وضعیت معادن شهرستان آبیک بررسی می‌شود و باید نظرات کارشناسان سازمان‌های مربوطه ارائه شود تا بتوانم در این زمینه تصمیم گیری کنیم.

وی افزود: اگر ابتدا به ساکن بخواهم در خصوص وضعیت معادن شهرستان آبیک اظهار نظر کنم، غیرکارشناسی و غیراصولی است و پس از اخذ نظرات کارشناسان تصمیم گیری خواهیم کرد.

استاندار قزوین ادامه داد: اگر به عنوان استاندار بدون استفاده از نظرات کارشناسان موضوعی را تشخیص دهم و بخواهم نظر دهم و تصمیم بگیرم معلوم نیست چه اتفاقی بیفتد بنابر این به نظر کارشناسان احترام خواهم گذاشت.

زاهدی اضافه کرد: در تصمیمات ممکن است اشتباه کنیم اما باید تصمیماتی بگیریم که برای آینده خسارت‌بار نباشد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص سیل اخیر در استان قزوین از نظرات مدیران کل استان استفاده کردم و سپس تصمیم لازم گرفته شد و مشخص کردیم کجا آب منتقل شود، کدام بند باز یا تخریب شود.

تدبیر برای زهکش پایین‌دست الله‌آباد با نظر کارشناسان

استاندار قزوین در خصوص زهکش احداثی توسط جهاد کشاورزی در پایین‌دست دشت الله‌آباد شهرستان آبیک هم توضیح داد: در گذشته به دلیل شور بودن اراضی دشت، شاید این تصمیم درست بوده باشد ولی شاید در درازمدت درست نباشد.

زاهدی افزود: در حال حاضر در زمینه تعیین تکلیف زهکش نمی‌توانم نظر قطعی بدهم و باز هم باید از نظرات کارشناسان در این زمینه مطلع شوم تا تدبیری در این زمینه و خروج ذخایر آبی از دشت الله‌آباد به این زهکش اندیشیده شود.

وی ادامه داد: در خصوص آسیب زدن یا مفید بودن زهکش احداث شده در جوار دشت الله‌آباد، کارشناسان حتما باید نظر دهند و پس از آن، تصمیم‌گیری لازم انجام می‌شود.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار