۶ هزار میلیارد ریال خسارت سیل به استان چهارمحال وبختیاری

۶ هزار میلیارد ریال خسارت سیل به استان چهارمحال وبختیاری

 دربخش کشاورزی ۱۴ هزار هکتار از اراضی بخش کشاورزی دچار خسارت شد که شش هزار و ۵۰۰ هکتار با خسارت ۱۰۰ درصد و مابقی ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت ۱۰۶ میلیارد تومان، چهار هزار و ۱۴۰ هکتار از باغات با ۲۵ میلیارد تومان، تلفات دام ۵۲۰ راس، زیرساختی ۷۴۰ مورد با خسارت برآورد شده ۱۱۲ میلیارد تومان و پرورش ماهی با ۲۰ میلیارد تومان خسارت گزارش شد.

در بخش  راهها سیلاب های فروردین ماه یک هزار و ۱۰ میلیارد ریال خسارت به جاده ها، پل ها و زیرساخت های حمل و نقل جاده ای استان وارد کرد ودردر پی وقوع سیلاب های اخیر در استان ۸۰۰ کیلومتر از راه های استان دچار خسارت، رانش، از بین رفتن شانه و خسارت شد

 در بخش گاز سیل اخیر افزون بر ۱۵۵میلیارد ریال به زیرساخت های خطوط انتقال، تغذیه و توزیع گاز استان خسارت وارد شد و ۲هزار و ۳۰۰متر از خطوط انتقال گاز که در معرض رانش زمین و فرسایش خاک قرار داشت، دچار آسیب شد. در پی سیلاب اخیر، افزون بر ۳۷ میلیارد و۷۵۰ میلیون ریال به حوزه معدن و واحدهای صنعتی خسارت وارد شدودر پی  سیلاب های اخیر، ۲هزار و ۳۰۰متر از خطوط انتقال گاز که در معرض رانش زمین و فرسایش خاک قرار داشت، دچار آسیب شده است.

اسیبهای فراوانی  به همه بخشهای اعم از صنعت، کشاورزی مسکن وغیره وارد شده است

درفضای کنونی باید از بحثهای حاشیه ای پرهیز نمود و  به تقویت همدلی  میان مسئولین ومردم پرداخت.

 باید  مسئولین استانی  با برنامه ریزی دقیق تر  آسیبهای سیل اخیر را  جبران و هم درجهت پیشگیری از آسیب ها به زیرساختها حرکت کرد واین طور نباشد که مردم تا ابری به آسمان آمد استرس این را داشته باشند که ممکن است این باران باعث خرابی ساختمانی یا جاده  ای شود.

دربارش های اخیر  مکانهای خطر شناسایی شده است و مسئولین میتوانند با برنامه ریزی وگرفتن اعتبار بیشتر نسبت به پیشگیری از حادثه اقدام نمایند.

به امید آن روز

۴۶

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار