نسخه جدید توطئه حذف مسئله فلسطین؛ شکست در انتظار «معامله‌قرن»

نسخه جدید توطئه حذف مسئله فلسطین؛ شکست در انتظار «معامله‌قرن»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد ابراهیم المدهون در تحلیلی درباره توطئه آمریکایی صهیونیستی ارتجاع عرب موسوم معامله قرن نوشته است نسخه جدید توطئه حذف مسئله فلسطین در بلعیدن قدس شریف و جولان اشغالی سوریه و دره اردن و بخش های بزرگی از کرانه باختری و از بین بردن حق بازگشت آوارگان فلسطینی نمایان شده است.

چه بسا صحنه بحران های به هم پیوسته در نوار غزه در واقع ترجیع‌بند پذیرش هرگونه معامله باشد یا شاید حرکت به سمت و سوی تحمیل راه حل های اجباری با قدرت نظامی علیه نوار غزه باشد که به نظر می رسد یک خار و مانع سخت در مقابل معامله قرن ترامپ باشد.

تحرکات کوشنر و گرینبلات( از مقامات دولت آمریکا و طراحان اصلی طرح موسوم به معامله قرن) با سفرهای سری و علنی به ریاض و قاهره و تل آویو به منظور کارگردانی طرح معامله ترامپ رو به افزایش است . به زعم گرینبلات این معامله مراحل پایانی را طی می کند و اعلان آن به بعد از انتخابات رژیم صهیونیستی موکول شده بود(انتخابات رژیم صهیونیستی روز نهم آوریل برابر با بیستم فروردین برگزار شد) و قرار است برای تحقیر بیشتر، به صورت رسمی در سالروز نکبت(روز اشغال سرزمین فلسطین) امسال اعلام شود.

به همین جهت(از سوی طراحان و بانیان توطئه معامله قرن) برای بسیج نخبگان رسانه‌ای و علمی برای تسریع در تبلیغ روابط با اشغالگران از طریق عادی‌سازی علنی روابط در زمینه‌های مختلف از جمله نظامی تلاش می‌شود.

در این میان ، برخی کشورهای عربی منطقه تحت توهم مقابله با ایران و حفظ حاکمیت شان با این طرح(توطئه معامله قرن) همراهی نشان می‌دهند در حالی که برخی دیگر مانند اردن از این می ترسند که دره اردن به سرنوشت جولان گرفتار شود(اشغالگری رژیم صهیونیستی بر آن)، اردن همچنین از سرنوشت مقدسات با توجه به قیمومیت خود بر آن و نیز خطرات وطن جایگزین برای آوارگان فلسطینی یا الحاق کرانه باختری چه با فرمول فدرالی یا کنفدرالی می ترسد، در حالی که ابومازن در موضع دشواری قرار دارد و در حالی که سقوط طرح سیاسی‌اش را می‌بیند برای دیدار با هر سیاستمدار صهیونیست از خود اشتیاق نشان می‌دهد.

هیچ قدرت یا طرفی هرگز توان آن را ندارد که توطئه معامله ترامپ را بر فلسطینیان تحمیل کند و مادامی که هیچ طرف فلسطینی آن را نپذیرد، چنین طرحی هرگز عملی نخواهد شد، این مسئله را برخی مؤسسات علمی و دانشگا‌هی رژیم صهیونیستی مورد تاکید قرار می‌دهند که به آمریکا و اسرائیل و برخی طرف‌های عربی همدست در این طرح هشدار داده اند که (در صورت اجرای چنین طرحی) با انتفاضه سوم فلسطین روبرو خواهند شد،‌ همانطور که در کمپ دیوید طرحی بسیار پیشرفته‌تر از معامله ترامپ به یاسرعرفات پیشنهاد شد، ولی وی نپذیرفت و فلسطینیان هم آن را نپذیرفتند و نتیجه آن شعله ور شدن انتفاضه الاقصی بود.

توطئه معامله قرن ترامپ در واقع به مسئله فلسطین به عنوان مسئله مرکزی که قدس شریف و کرانه باختری در قلب آن قرار دارد، ضربه وارد می کند، این توطئه، آگاهی ملت‌های عربی و ملت فلسطین به ویژه حق بازگشت را هدف قرار داده است و به همین سبب هوشیاری عمومی در خصوص محوریت داشتن مسئله فلسطین و اتخاذ یک موضع یکپارچه و مستحکم فلسطینی و تحقق آشتی جدی برای مقابله با این طرح(معامله قرن) ضرورت دارد، طرحی که هدف از آن حذف مسئله فلسطین است، بیداری و آگاهی فلسطینیانی که آواره خارج از فلسطین هستند و مبارزه قانونی و بین المللی وانسانی هم یکی دیگر از مسائل ضروری برای مقابله با چنین طرحی است.

در سطح میدانی، قدس، کرانه باختری و نوار غزه نقش ویژه‌ای در فعال کردن همه ابزارهای مقاومت چه با انتفاضه قدس یا راهپیمایی‌های بازگشت یا دیگر شیوه های مبارزاتی دارند که حق ملت های تحت اشغال است و از نظر سیاسی باید پیمان قدس را به عنوان یک جبهه خارجی قدرتمند با مشارکت کشورهای دارای وزن و جایگاه در رویارویی و مقابله با هیمنه و سلطه طلبی آمریکا که برای تحمیل معامله قرن تلاش می‌کند، ایجاد کرد،معامله قرنی که به حقوق اعراب و فلسطینیان خدشه وارد می‌کند.

لذا برای طرف های توطئه گر پیشبرد و اجرای هر طرح مشکوکی که به حقوق فلسطینیان خدشه وارد می‌کند، هرگز آسان نخواهد بود و ملت فلسطین از طریق راهپیمایی های بازگشت قادر است فعالیت ها و تلاش هایی مانند توطئه معامله قرن را حنثی کند و آنها را برای همیشه دفن کند . رسالت و پیام راهپیمایی های بازگشت از غزه تا کرانه باختری این است که همکاری امنیتی(تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی) نمی تواند نمی تواند سبب تعطیلی و توقف این راهپیمایی ها شود و استقامت و صبر حکیمانه در راهپیمایی های بازگشت که هر هفته بر قدرت و تراکم آن افزوده می‌شود، می تواند به مرحله آغاز چنین تحرکات و راهپیمایی‌ها در کرانه باختری برای قیام علیه چنین طرح هایی شود که به نفع حق بازگشت و قدس در رویارویی مستقیم با اشغالگران تا اعاده اعتبار انتفاضه قدس و انقلاب آزادگان در کرانه باختری منجر خواهد شد.

انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار