قطع ارتباط خلبان با فرودگاه یاسوج بلافاصله به سازمان هواپیمایی اعلام شد

قطع ارتباط خلبان با فرودگاه یاسوج بلافاصله به سازمان هواپیمایی اعلام شد

به گزارش ایرنا «رحمت الله مه آبادی» روز سه شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران افزود: بعد از اعلام وضعیت و مطابق دستورالعمل های موجود، واحدهای امداد و تجسس تشکیل شد و اقدام های لازم در دستور کار قرار گرفت.
وی ضمن تکذیب خبر منتسب شده به مدیرفرودگاه یاسوج افزود: مدیر این فرودگاه هیچ مصاحبه ای نداشته است و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی تابع اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری است.
او بر ضرورت ایجاد فضایی آرام برای مسئولان بررسی کننده حادثه تاکید کرد و گفت: ایجاد این فضا بهترین کمک برای تشخیص درست علل و عوامل وقوع حادثه است.
«مه آبادی» به اتفاق هایی که در 2 سال اخیر در فرودگاه های کشور رخ داده اشاره کرد و گفت: تلاش شده در این مدت هم ایمنی در فرودگاه ها افزایش یابد و هم کیفیت خدمات برای ذینفعان نهایی بهبود یابد.
مدیرکل شرکت فرودگاه های کشور خواستار آن شد تا رسانه ها در انعکاس اخبار دستاورد های ایجاد شده در فرودگاه های کشور هم توجه داشته باشند.
مدیر عامل شرکت فرودگاه های و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه یاسوج را فرودگاهی خاص در کشور برشمرد و گفت: فرودگاه بد یا خوب نداریم بلکه فرودگاه ها یا خاص هستند یا فرودگاهی معمولی که فرودگاه یاسوج از جمله فرودگاه های خاص کشور محسوب می شود.
«مه آبادی» به تلاش برای بهبود شرایط فرودگاه یاسوج در سه سال اخیراشاره کرد و ادامه داد: سرمایه گذاری سنگینی در این مدت در فرودگاه یاسوج انجام شده است.
مدیرکل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور با بیان اینکه 30 میلیارد تومان برای توسعه این فرودگاه هزینه شده است، خاطرنشان کرد: طول باند فرودگاه 600 متر در 2 سال گذشته افزایش یافته است.
وی از برطرف کردن 11مانع مهم پروازی که می توانست ایمنی فرودگاه یاسوج را تهدید کند، خبر داد و افزود: تلاش صورت گرفته سبب شد 1160متر از باند فرودگاه که نمی شد از آن استفاده کرد، آزاد سازی شود.
«مه آبادی» اظهار داشت: تلاش های صورت گرفته منجر به افزایش طول باند این فرودگاه از 2 هزار و 600 متر به 3 هزار و 200 شد.
این مقام مسئول از سرمایه گذاری سنگین در بخش مراقبت پرواز فرودگاه خبر داد و خاطرنشان ساخت: سامانه های جدید ایمنی در این فرودگاه مستقر شده است.
وی به «فلای چک» شدن فرودگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: طرح تقرب فرودگاه نیز تغییر کرده و فلای چک شده است و اطلاعات کامل آن در اختیار نهاد های مسئول بین المللی قرار گرفته و قرار است از سوی آنها در هشت فروردین سال آینده به صورت رسمی اطلاع رسانی شود.
«مه آبادی» از استقرار «سیستم لاتینگ» در فرودگاه یاسوج خبر داد تا بتواند سیستم شب پروازی نیز در این فرودگاه ممکن شود.
مدیرکل شرکت فرودگاه های کشور افزود: حداکثر کاری که می شد برای این نوع فرودگاه انجام داد در فرودگاه یاسوج انجام شده است.
وی از عملکرد صدا و سیما در اطلاع رسانی در باره وقوع حادثه سقوط هواپیما انتقاد کرد و گفت: جای بسی تاسف است که رسانه ملی به جای امید آفرینی در کشور و با هدفی خاص، یاس و ناامیدی را گسترش می دهد.
«مه آبادی» با تاکید بر اینکه تحولات بسیار خوبی در سازمان هواپیمایی کشوری در 2 سال اخیر رخ داده است، گفت: صدا و سیما که رسانه ملی است عملکردی نامناسب در پیش گرفته است.
این مقام مسئول با بیان اینکه پروژه های اجرایی در فرودگاه یاسوج بهره برداری آزمایشی شده بودند، ادامه داد: سازمان ایکائو 56 روز بعد از فعال سازی سامانه ها اعلام تنفس می کند تا همه برای این تغییرات خود را آماده کنند.
مدیر عامل شرکت فرودگاه های و ناوبری هوایی ایران در ادامه در باره ضرورت وجود رادار در فرودگاه یاسوج نیز گفت: آنچه ایمنی را بوجود می آورد تنها تجهیزات نیست بلکه اجرای دقیق دستورالعمل ها است که ایمنی را درکنار استفاده از تجهیزات دو برابر می کند.
وی با بیان اینکه رادارها شامل انواعی مانند رادارهای تقرب، رادار مرکز کنترل پرواز و رادارهای فرکانسی هستند ادامه داد: فرودگاه های مهرآباد، بین المللی امام خمینی(ره)، مشهد و شیراز دارای رادار تقرب هستند و تلاش می شود در آینده نزدیک فرودگاه بندرعباس نیز به این رادار مجهز شود.
این مقام مسوول با بیان اینکه فرودگاه یاسوج ضرورتی برای داشتن رادار نداشت، خاطرنشان کرد: زمانی که نیازهای فنی در فرودگاهی ضرورت داشتن رادار را اعلام کند برای نصب رادار اقدام می شود.
وی با بیان اینکه اکنون در حال توسعه سامانه های راداری در کشور هستیم، افزود: وجود تحریم ها امکان اقدام را گرفته بود که با گشایش های برجامی از این فرصت نهایت استفاده انجام شد.
مه آبادی در باره زمین گیر بودن هواپیمای ATR نیز گفت: شرکت هواپیمایی آسمان خود باید پاسخگو باشد اما وجود تحریم ها سبب خواب هواپیما شده بود که با گشایش های برجامی شرکت برای تعمیر موتورها در خارج اقدام کرد و تعمیرهای لازم انجام شده بود.
مدیرکل شرکت فرودگاه های کشور در باره سیستم «ای.ال.تی» هم گفت: همه جهان به این سیستم اهمیت می دهند.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**2078**1597

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار